روش های مراقبت از پوست: کارهایی که در آخر هفته برای مراقبت از پوست باید انجام دهید

روش های مراقبت از پوست: کارهایی که در آخر هفته برای مراقبت از پوست باید انجام دهید

روزهای آخر هفته چون تعطیل می باشد بسیاری از بانوان دیگر به خود آرایی و رسیدگی به پوست خود نمی پردازند و این برداشت را دارند که در طول روزهای هفته که به سر کار می روند، باید به پوست و زیبایی خود برسند، در حالی که اگر در روزهای تعطیل آخر هفته که در منزل تشریف دارند، تنها بیست دقیقه زمان بگذارد و به مراقبت از خود بپردازید، در طول هفته آیند بسیار سرحال، شاداب و با نشاط خواهید بود و دیگر نیازی نیست که زمان زیادی را برای آرایش و محافظت از پوست خود در طول هفته صرف کنید.

روزهای آخر هفته معمولا فرصتی مناسب می باشد که انسان به کارهای عقب افتاده خود برسد و هم استراحت کند، تا خستگی یک هفته کار کردن را از خود دور نماید، در کنار این کارها، تنها به صرف بیست دقیقه زمان و رسیدگی به پوست خود می توان، هفته آینده را هم با نشاط و سرحال شروع کرد و هم اینکه در زمانی که صرف آرایش و رسیدگی به خود می شود، صرفه جویی کرد. تنها کافی است اصول گفته شده در این مطلب را اخر هفته ها انجام دهید.

اگر در آخر هفته ها 20 دقیقه زمان برای زیبایی خود بگذارید، در طول هفته بعد بسیار شاداب، و زیبا خواهید بود و هفته خود را سرحال شروع می کنید. برای مراقبت از پوست در خانه می توانید از این روش ها استفاده کنید.

1- تهیه ماسک صورت به روش ساده:

در ابتدا صورت خود را لایه برداری کنید. و سپس زرده تخم مرغ و شیر را با هم مخلوط کنید. و بعد از آن مخلوط را به صورت خود بمالید، و بر روی صورت خود پارچه نم دار بکشید، 15 دقیقه صبر کنید، و سپس با پنبه آن را پاک کنید، و صورت خود را بشورید.

2- ماسکی برای لب ها:

به مقدار یک قاشق چای خوری پودر شکر و به همان مقدار روغن زیتون را با هم ترکیب کنید و بر روی لب های خود بمالید. علاوه بر این می توانید از ترکیب آب لیمو و شکر نیز برای لایه برداری استفاده کنید. اجازه دهید این ترکیب به مدت 30 دقیقه روی لب بماند و سپس با یک مسواک آن ترکیب را روی لب بمالید تا پوست شما لایه برداری شود. سپس با آب سرد لب هایتان را بشویید. استفاده از یخ هم برروی لب و ماساژ لب بسیار خوب است.

3- حمام کردن در وان:

در وان نمک دریا و یا نمک حمام و همچنین روغن های ضروری بریزید و در آن چند ساعت حمام کنید. نمک حمام به باز شدن منافذ و پاکیزگی پوست، رفع عرق و دفع مواد سمی از بدن کمک می کند، در برطرف شدن خشکی پوست، نرمی و ارتجاع آن نیز موثر است. نحوه استفاده از نمک حمام بدین صورت است که، دمای آب وان را گرم و نه خیلی داغ که باعث قرمزی پوست شود، انتخاب کنید. دو پیمانه نمک داخل آب وان حل کنید و 12 دقیقه با آرامش درون آن قرار بگیرید تا متوجه شل شدن عضلات و مفاصل شوید. سه بار در هفته با این روش حمام کنید.

با انجام این سه روش گفته شده در این مطلب هم می توانید از آخر هفته خود به صورت مفید استفاده کنید و هم اینکه برای هفته پیش رو آمادگی لازم را داشته باشد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
روش های مراقبت از پوست: کارهایی که در آخر هفته برای مراقبت از پوست باید انجام دهید
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)