روش های مراقبت از موهای کم حجم و نارک چیست؟

روش های مراقبت از موهای کم حجم و نارک چیست؟

برخی از مردان و زنان دارای موهای کم پشت و نازک می باشند، که داشتن چنین موهایی موجب ناراحتی در آنها می شود. موهای نازک و کم پشت بسیار حساس می باشند و نیاز به مراقبت های ویژه ای دارند، برای مراقت از موهای نازک و کم پشت می توایند از اصول زیر استفاده کنید.

آیا موهای شما نازک و کم حجم می باشد؟ بعد از یک روز شستن موها، ساقه و ریشه های مو از چربی پوشیده نمی شود؟ اگر شما و موهایتان چنین شرایطی دارد، دانشمندان هفت توصیه زیر را برای شما دارند، که عبارتند از:

1- با آب بسیار گرم حمام نکنید:

در زمان شستن موها از آب بسیار گرم استفاده نکنید. چرا که آب بسیار گرم روغن های طبیعی در ریشه مو و ساقه های مو را آب کرده و از بین می برد. در عین حال، بر روی لایه های خارجی مو آسیب وارد می کند. در زمان شانه کردن مو، چربی های انباشت شده در ریشه مو به سرتاسر مو انتشار پیدا می کند و موجب محافظت و شفافیت مو می گردد. لذا ساختار طبیعی موها را از بین نبرید. تنها با آب ولرم حمام کنید. بعد از شستن موها، نوک موها را فشار دهید و با دستمال ببندید.

2- موهای خود را درست خشک کنید:

موها به دلیل نازک و کم حجم بودن حساس می باشند. به همین دلیل در زمان خشک کردن باید دقت زیادی داشته باشید. در درجه اول لازم است که از سشوار در درجه متوسط نه زیاد استفاده کنید و با شانه هایی که دندانه های گشاده از هم دارند، موهای خود را شانه کنید. سر خود را کمی به پایین خم کرده و از سمت ریشه به نوک مو آنها را شانه کنید. لازم است سشوار را حداقل سی سانتی متر از مو دور نگه دارید و در حین خشک کردن بگذارد در موها کمی رطوبت باقی بماند.

3- شامپو خود را عوض کنید:

برای اینکه موهای نازک خود را ضخیم نشان دهید و در طول روز حجم موها زیاد دیده شوند، از شامپوهایی استفاده کنید که مناسب موی شما می باشد.

4- از کرم های محافظت کننده مو به صورت دائم استفاده کنید:

بعد از شستن موهای خود با شامپوی مناسب، مراقبت های مورد نیاز مو را به عمل بیاورد. از کرم های استفاده کنید که برای تقویت مو مناسب هستند.

5- روش آرایش و بستن موهای خود را تغییر دهید:

برای مراقبت از موهای نازک، طریقه بستن و جمع کردن مو هم دارای اهمیت می باشد. با بستن و آرایش موهای خود که در روی شانه ها شما تمام می شود، می توانید صاحب موهای پر حجم شوید. موهای کوتاه هم برای کسانی که دارای موی کوتاه می باشند مناسب است.

6- به صورت متمادی به محافظت از موهای خود بپردازید:

برای موهای نازک و کم حجم، مراقبت همیشگی به روش درست و صحیح بسیار مفید است. در نتیجه مراقبت های صحیح می توانید صاحب موهای پرپشت و سالم باشید. از ماسک های محافظ مو هم می توانید استفاده کنید.

7- از اسپری های حجم دهنده مو استفاده کنید:

استفاده از اسپری های تقویت کننده مو و نیز اسپری های حجم دهنده برای مو مفید می باشد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
روش های مراقبت از موهای کم حجم و نارک چیست؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)