روش های ساده و سریع تست و تشخیص عسل طبیعی در مغازه

روش های ساده و سریع تست و تشخیص عسل طبیعی در مغازه

در مطلب و فیلم فیلم آموزشی: تست و تشخیص عسل طبیعی و اصل درخصوص چند روش تست و شناسایی عسل طبیعی و اصل آموزش و فیلم آن نمایش داده شد. با توجه به اینکه این روش ها نیازمند چند ابزار ساده هستند که شما هنگامیکه از یک فروشگاه یا مغازه فروش عسل خرید می کنید در دست ندارید و یا ممکن است این تست زمان بر باشد(مانند شکرک زدن عسل) در این نوشته چند روش تست عسل طبیعی که به راحتی می توانید در مغازه عسل فروشی آنها را انجام دهید و سریع و فوری عسل طبیعی و واقعی را می توانید تشخیص دهید، توضیح داده می شوند.

روش اول تست عسل اصل و طبیعی در مغازه ریختن عسل بر روی ناخن های انگشتان است. در این روش اگر عسل به راحتی سر خورد و از انگشتان شما پایین آمد نشانه غیر طبیعی و تقبلی بودن آن است اما اگر عسل سفت بود و به راحتی از نوک انگشتان شما پایین نماید، نشان دهنده طبیعی و اصل بودن آن است.

روش ساده دیگر برای تست عسل مزه کردن آن است، عسل طبیعی دارای مزه و بعضا عطر خاصی است- علاوه بر مزه شیرینی که شما در هر ماده غذایی شیرین و دارای شکر احساس می کنید- که با مزه کردن و بو کردن آن احساس می کنید. یادآور می شوم عسل مصنوعی و تقبلی که به آن شکر افزوده شده بیشتر مزه شکر می دهد و شاید دهان شما را بزند. البته بسته به نوع عسل ممکن است این روش چندان دقیق نباشد و برخی از انواع عسل که از گلهای خاصی گرفته شده اند شیرینی بیشتری داشته باشند.

راهکار دیگر برای تست و تشخیص عسل طبیعی توجه به رنگ آن است. البته با توجه به نوع گلی که زنبور عسل از آن تغذیه می کند، رنگ عسل متفاوت است و از رنجی زرد رنگ تا قهوه ای تیره متغیر است. رنگ عسل برحسب نوع گل هایی که عسل از آن گرفته شده است به شرح زیر است:

عسل اقاقیا: زرد مایل به سفید

عسل بهارنارنج: زرد طلایی

عسل جنگلهای مازندران: زرد مایل به سبز

عسل آویشن: قرمز عقیقی

عسل چهل گیاه: قرمز متمایل به قهوه ای

عسل کاج: قهوه ای رنگ

تصویر زیر رنگ دیگر انواع عسل را نمایش می دهد:

 روش های ساده تست و تشخیص عسل طبیعی در مغازه

روش دیگری که برای تست و تشخیص عسل اصل و طبیعی در مغازه/فروشگاه عسل فروشی می توانید از آن استفاده نمایید، تست نور است. در این روش شما باید شیشه عسل را در جلوی نور بگیرید اگر عسل طبیعی و اصل(بدون گلوکز مصنوعی) باشد، نور بطور مستقیم از آن عبور نکرده و آنچه شما از پشت شیشه عسل می بینید، نامشخص و ناواضح است؛ اما اگر عسل غیرطبیعی باشد شیشه عسل مانند یک شیشه رنگی عمل کرده و از پشت آن می توانید هر شیئی را به راحتی ببینید.

در نهایت باید یادآور شوم که روش های فوق الذکر تنها برخی از روش هایی هستند که تاحدودی اصل و مرغوب بودن عسل را نشان می دهند و برای تشخیص اینکه عسل تا چه حد طبیعی و مرغوب است- و البته مواد تشکیل دهنده آن چه هستند- باید تست های آزمایشگاهی صورت پذیرد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 175
تعداد کل آرا: 2650
تعداد کل بازدیدها: 669357


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)