روش های ساده و سریع برای تمیز کردن خانه | چگونه خانه را سریع و آسان تمیز کنیم؟

روش های ساده و سریع برای تمیز کردن خانه | چگونه خانه را سریع و آسان تمیز کنیم؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/08/13

تمیز کردن خانه و نکات ریز آن همواره برای بسیاری از بانوان دردسر ساز و مشکل آفرین بوده است، گاهی موقعی جارو کردن خونه، اشیاء کوچک همراه اشغال ها توسط جاور کشیده می شود، و باید برای پیدا کردن آن از میان اشغال ها کلی زحمت کشید، در حالی که برای مشکلات این چنین راه حل های ساده ای وجود دارد. اگر می خواهید با این مشکلات برخورد نکیند پس این مطلب را خوب بخونید.

تمیز کردن خانه کاری زمان بر می باشد، به همین دلیل بسیاری از خانم ها این کار را به آخر هفته موکول می کنند. اما خوب است بدانید که دیگر نیازی به این کار نیست. چرا که ما، برای شما، اطلاعاتی ارائه می دهیم که به وسیله ان می توانید کارهای تمیزی و نظافت خانه را به راحتی انجام دهید.

1- عجله دارید، و می خواهید لباس هایتان زودتر خشک شود:

اگر ماشین خشک کن لباس ندارید، و می خواهید لباس هایتان زودتر خشک شود، یک پیشنهاد کوچک برای شما داریم.

لباس های خیس خود را در داخل دستمال های خشک بزارید، و به شکل رول ببندید. لازم است که لباس های خیس در درون دستمال خشک باشند. سپس دستمال را به خوبی بپیچیده و فشار دهید تا آب از آن خارج شود. وقتی آب لباس ها کاملا کشیده شدن آنها را از دورن دستمال خارج کنید. و برای خشک شدن کاملا آنها را آویزان کنید.

2- از بین بردن لکه ها (از روی دستشویی فرنگی)؛

یک استکان نوشابه را درون توالت فرنگی بریزید، و اجازه دهید یک شب در آن بماند، سپس با صابون و آب آن را بشورید و پس از شستن سیفون را بکشید.

3- باز کردن لوله های گرفته شده:

لوله های آشپرخانه و یا حمام گرفته است. با روش های مختلف می توانید آن را باز کنید. برای لوله های آب که گرفته است کافی به مدت یک دقیقه اب گرم را باز کنید و سپس به اندازه یک استکان سودا به محل گرفتگی لوله بریزید. و سپس به آرامی یک لیوان سرکه هم در لوله خالی کنید. و در ادامه آب جوش را باز کرده و لوله را تمیز کنید.

4- سر دوش حمام را چگونه تمیز کنیم:

برای تمیز کردن سر دوش حمام به مقدار لازم سرکه سیب را در داخل یک قوطی پلاستیکی بریزید، و سر دوش را در داخل آن قرار دهید. تا در تمام شب داخل سرکه بماند. بعد از اینکه سر دوش را از داخل سرکه سیب در آوردید خواهید دید که مثل روز اول نو است.

5- چگون از میکده شدن اشیاء و لوازم کوچک توسط جاروبرقی جلوگیری کنیم؟:

آیا می خواهید در موقعی که خونه را جارو برقی می کشید، اشیاء کوچک، لوازم جانبی و پول با جارو برقی کشیده نشود و قاطی اشغال ها نباشد، پس لازم است بر سر جاروبرقی جوراب توری بپوشانید، و سپس به جارو کردن شروع کنید.

با مطلاعه این اصول می توانید در تمیز کردن خانه کارها را بسیار راحت انجام دهید و از اینکه کار خانه را انجام می دهید بی حوصله و کسل نشوید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 60
تعداد کل آرا: 3000
تعداد کل بازدیدها: 277108

نظرات کاربران

*