روش های ساده رفع سر درد | درمان سر درد به روش خانگی

روش های ساده رفع سر درد | درمان سر درد به روش خانگی
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/06/27

همه مردم گاهی دچار سردرد می شوند، ولی اکثریت برای رفع سردرد اولین کاری که انجام می دهند مصرف قرص می باشد، که این قرص ها علاوه بر اینکه دارای عوارض جانبی می باشند، گاهی برای رفع سردرد مفید نیستند و آن را بر طرف نمی کنند. از این رو، در این مقاله روش های ساده رفع سردرد و علل به وجود آمدن سر درد را بررسی می کنیم.

علل سردرد می تواند مختلف باشد. کار کردن طولانی مدت با کامپیوتر و تاثیرات محیط اطراف، استرس، کمبود خواب، اختلال در برنامه غذایی و غیره از جمله علل سردرد هستند. رهایی از سردرد سخت می باشد. در بسیاری از موارد قرص مصرف کردن بی معنا است و هیچ تاثیری ندارد. به جای استفاده از داروها برای غلبه بر سر درد بهتر است از اصول و روش های سریع و بدون عوارض استفاده شود. از جمله اصول و روش هایی که برای رفع سردرد مناسب است، عبارتند از:

1- استفاده از پوست موز:

پوست موز را دور نریزید. چرا که پوست موز پر است از موادی که برای ارگانیسم بدن انسان مفید می باشد. پوست موز را به مدت 20 الی 30 دقیقه بر روی پیشانی خود بگذارد، به این طریق می توانید از سر درد رهایی پیدا کنید.

2- استفاده از سیب:

بسیاری نمی دانند که، سیب بهترین وسیله برای رفع سردرد است. اگر از خواب، از شدت سردرد بیدار شدید، سیب را قارچ کرده و تکه های آن را با نمک میل کنید و حتما از بالای آن یک لیوان آب گرم بنوشید. قول می دهم که سردردتان به زودی رفع می شود. لازم به ذکر است که، استنشاق کردن سرکه سیب تاثیرات مثبتی بر سردرد دارد.

3- استفاده از بادام:

این خشکبار در قرص ها و داروهای درمانی به صورت گسترده استفاده می شود. یک مشت بادام در عرض 10 الی 15 دقیقه می تواند، سردرد را کاهش دهد و بسیار مفید است.

4- استفاده از زنجبیل:

ریشه زنجبیل دارای خواص ضد التهابی می باشد و برای رفع سردرد مفید می باشد. همچنین زنجبیل برای راحت کردن رگ های سر و گردن مفید است و ورم ها را کاهش می دهد و به عنوان آرام بخش طبیعی عمل می کند.

خوردن چای زنجبیل در طول روز 2 الی 3 بار برای رفع سردرد بسیار خوب است و مهم آن است که در زمان احساس سردرد چای زنجبیل بنوشید.

5- استفاده از دارچین:

مقداری پودر دارچین را به آب اضافه کرده و معجون درست کنید. معجون به دست آمده را بر روی پیشانی خود بمالید و به مدت نیم ساعت نگه دارید. دارچین فورا سردرد را از بین می برد. اگر سردرد ناشی از هوای سرد می باشد، این روش برای رفع آن بسیار مفید و موثر خواهد بود.

روش های ساده رفع سر درد | درمان سر درد به روش خانگی

6- استفاده از آب جوش:

کمپرس گرم بر روی پیشانی سر سبب رفع سردرد می شود. این روش گردش خون را بهتر می کند، عضلات ناراحت گردن را آرام می کند و برای رفع بیماری میگرن مفید است. می توان حمام و دوش گرم هم انجام داد. اگر نمی خواهید در وان دراز بکشید، وان برای دست و پا بهترین وسیله درمانی می باشد، چرا که با سردرد مقابله می کند و تنش ها را کاهش می دهد.

7- استفاده از روغن اسطوخودس:

بر روی نوک انگشتانتان چند قطره روغن اسطوخودس بمالید و با آن پیشانی خود را به مدت 15 الی 20 دقیقه ماساژ دهید. اسطوخودس به علت داشتن خاصیت آرام بخشی بر روی سردرد تاثیر بسیار خوبی دارد و سر درد را کاهش می دهد.

می توانید به جای روغن اسطوخودس از عرق نعناع هم استفاده کنید. این روغن ها دارای خواص آرامبخشی می باشند و گردش خون را بهتر می کنند.

8- استفاده از فلفل قرمز:

فلفل قرمز یکی از وسایلی می باشد که سردرد را کاهش می دهد. تحقیقات نشان می دهد که، این محصول انسان را از سردردهای شدید نجات می دهد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 4

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 84
تعداد کل آرا: 3170
تعداد کل بازدیدها: 543944

نظرات کاربران

*