روش های ساده تمیز کردن خانه

روش های ساده تمیز کردن خانه
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/10/28

تمیز کردن خانه، کاری است که بسیاری از خانم ها علاقه ای به آن ندارند و یا بسیار دیگری از بانوان هر روز ان را تمیز و مرتب می کنند، و به تمیزی و پاکیزه نگه داشتن خانه بسیار اهمیت می دهند، اگر چه تمیزی بسیار خود و پسندید می باشد، ولی گاهی تمیزی بیش از اندازه خانه و منزل می تواند مضر هم باشد، از این رو، بهتر است بدانیم که در طول هفته چندبار لازم است که خانه خود را تمیز و پاکیزه کنیم.

دانشمندان آمریکایی به خانم های خانه دار توصیه می کنند که زود به زود خانه را تمیز نکنند. بر اساس عقیده دانشمندان، جمع جور کردن و تمیز کردن زود به زود خانه هم برای خانم های خانه دار و هم برای دیگر اعضای خانواده مضر می باشد.

چرا که کودکانی که در شرایط استریل و پاکیزه نگهداری می شوند، سیستم دفاعی بدنشان تضعیف می گردد. و بدن آنها برای ویروس و باکتریث ها واکنش سریع و تندی نشان می دهد.

در تحقیق دیگری که در کانادار انجام گرفته است، سلامتی کودکانی که در شهرها و روستاها زندگی می کنند با هم مقایسه شده است. تحقیق نشان داده است که، کودکانی که در روستاها و در شرایط غیر استریل زندگی می کنند، سیستم دفاعی بدنشان در مقایسه با کودکانی که در شرایط استریل و شهری زندگی می کنند، خیلی مقاوم تر می باشد. آنها بسیار کمتر بیمار می شوند. و یا در مقایسه با کودکان شهری کمتر دچار آلرژی می شوند.

از سوی دیگر، وسایل تمیزکاری معاصر مانند مواد شوینده بر روی سلامتی کودکان تاثیر منفی دارد. و ریسک ابتلا به آلرژی و آسم را افزایش می دهد. همچنین زنانی که تلاش می کنند شرایط ایده الی از تمیزی را ایجاد کنند، دچار بیماری اعصاب می شوند. و در این زنان ریسک ابتلا به افسردگی و استرس افزایش می یابد.        

با توجه به همه این مطالب، توصیه می شوند که منزل را هفته ای یکبار تمیز کردن، کفایت می کند. و بهتر است بانوان و خانم های محترم از به تکیزی خانه توجه داشته باشند ولی نه اینکه در تمیز کردن خانه افراط و تفریط نمایند، تمیز نگهداشتن محیط خانه به صورت متوسط بهترین شیوه برای حفظ سلامتی خود و اطرافیانمان می باشد. البته برای تمیز کردن خانه هم اگر از مواد طبیعی تا حد امکان استفاده شود بهتر از استفاده از مواد شیمیایی و مضر می باشد که خیلی از این مواد برای ریه ها و پوست خانم ها تاثیر منفی می گذارد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 60
تعداد کل آرا: 2999
تعداد کل بازدیدها: 276986

نظرات کاربران

*