روش های ساده برای درمان درد معده | اقدامات اولیه در زمان معده درد

روش های ساده برای درمان درد معده | اقدامات اولیه در زمان معده درد
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/01/19

معده درد یکی از دردهای شایع در بین مردم می باشد که به علل مختلف از جمله زخم معده به وجود می آید، لذا در زمانی که احساس درد در معده داشتید، اصلاً به آن بی توجهی نکنید و فوراً خود را به متخصص گوارش برسانید، ولی در صورتی که این امکان وجود ندارد، می توان با استفاده از چند روش ساده درد معده را کاهش داد.

درد معده می تواند به بیماری گاستریت (ورم معده)، زخم معده و حتی سرطان معده اشاره داشته باشد. به همین دلیل به درد معده نمی توان، بی توجهی کرد. لذا قبل از این که فرصت را از دست داد. باید به پزشک متخصص گوارش مراجعه نمود.

اولین کمک و اولین کار در زمان درد معده، استفاده از قرص های معده مانند مائولکس، میلانتا یا رولید و غیره می باشد که اثرات بسیار خوبی دارند. اما لازم به توجه است که، این قرص های معالجه نمی کنند و تنها درد را از بین می برند و همچنین متخصصان استفاده طولانی مدت از این قرص ها را توصیه نمی کنند. لذا با استفاده از برخی از اصول ساده و طبیعی می توان، درد معده را کاهش دارد. برخی از این اصول عبارتند از:

1- نوشیدن آب معمولی:

در زمان داشتن درد معده، به مقدار کم آب بنوشید. این روش ساده سبب کاهش درد می شود.

2- نوشیدن شیر:

شیر اسید معده را خنثی می کند و از این رو، سبب کاهش درد معده می شود.

3- استفاده از جوش شیرین:

به مقدار نصف قاشق چای خوری جوش شیرین را در نصف لیوان آب حل کنید و آن را بنوشید. جوش شیرین درد معده را کاهش می دهد. اما در نظر داشته باشید که، استفاده زیاد از جوش شیرین موجب ایجاد عوارض متعددی می شود و نیز احتمال دارد، سبب تشدید بیماری گردد.

4- استفاده از نشاسته:

نشاسته را با آب مخلول کنید و آن را بگذارید تا بجوشد، تا به غلظت خامه در آید، از این ماده به مقدار نصف استکان مصرف کنید. نشاسته هم سبب کاهش اسید معده می شود و به همین دلیل موجب کاهش درد معده می گردد.

5- استفاده از چای نعناع:

به مقدار یک قاشق چای خوری نعناع را با یک فنجان آب گرم مخلوط کنید و به مدت 30 دقیقه بگذارید تا دم بکشد. سپس آن را صاف کرده و در مقدار کم از آن بنوشید. نعناع اسپاسم معده را کاهش می دهد و وضعیت بیمار را بهتر می نماید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 60
تعداد کل آرا: 2999
تعداد کل بازدیدها: 277014

نظرات کاربران

*