روش های درمان یائسگی زودرس یا نارسایی تخمدان زودرس

روش های درمان یائسگی زودرس یا نارسایی تخمدان زودرس

درمان نارسایی تخمدان زودرس(Premature Ovarian Failure/POF) معمولا با تمرکز روی مشکلاتی که از کمبود استروژن ناشی می شوند، انجام می شود. معمولا یکی از روش های زیر به منظور درمان یائسگی زودرس یا نارسایی تخمدان زودرس انجام می شود.

درمان استروژن(Estrogen Therapy): درمان استروژنی می تواند به پیشگیری از پوکی استخوان(Osteoporosis) و درمان گر گرفتگی و دیگر علائم کمبود استروژن کمک کند. پزشکان معمولا هورمون استروژن را با هورمون پروژسترون تجویز می کنند، بویژه اگر هنوز زن رحم خود را داشته باشد. اضافه کردن پروژسترون دیواره داخلی رحم را از تغییرات پیش از سرطانی که به واسطه مصرف تنهای استروژن ایجاد می شوند، محافظت می کند.

ترکیب هورمون ها می توانند منجر به خونریزی مجدد واژینال شود، اما عملکرد تخمدان را دوباره باز نمی گرداند. بسته به ترجیحات و وضعیت سلامتی فرد، از هورمون درمانی تا سن 50 یا 51 سالگی استفاده می شود که سن میانگین یائسگی معمول است.

در زنان مسن، استفاده طولانی مدت از استروژن به همراه درمان پروژسترونی به ریسک بالاتر امراض قلبی و عروقی و سرطان سینه ارتباط می یابد. در زنان با سن کمتر، نارسایی تخمدان زودرس مزایای هورمون درمانی بیش از ریسک ها و مخاطرات بالقوه آن است.

مکمل های کلسیم و ویتامین د: هر دو این مواد برای جلوگیری از استئوپوروسیس مهم هستند و معمولا افراد به اندازه کافی از این مواد و ویتامین ها در رژیم غذایی یا از خورشید دریافت نمی کنند. پزشک شما تست تراکم استخوان را پیش از آغاز مصرف مکمل ها انجام می دهد تا معیاری به منظور سنجش اثرگذاری این مکمل ها بدست آورد.

برای زنان 19 تا 50 سال مصرف 1000 میلی گرم کلسیم در روز از طریق غذا یا مکمل ها تجویز شده و این میزان برای زنان 51 سال و بالاتر باید به 1200 گرم در روز برسد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 308
تعداد کل آرا: 3270
تعداد کل بازدیدها: 1028002
روش های درمان یائسگی زودرس یا نارسایی تخمدان زودرس
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)