روش های درمان کاهش میل جنسی | علل کاهش میل جنسی | چگونه میل جنسی خود را زیاد کنیم

روش های درمان کاهش میل جنسی | علل کاهش میل جنسی | چگونه میل جنسی خود را زیاد کنیم

یکی از مهمترین موارد درزندگی زناشویی مسائل جنسی است. بسیاری از زندگی ها به دلیل سرد مزاجی زوجین در امور جنسی از هم پاشیده می شود. مهم نیست این سرد مزاجی از سمت زنان باشد یا از سمت مردان در هر دو مورد باعث سردی رابطه و در نتیجه از هم پاشی بنیان زندگی می شود. اما برای حل این مشکل راه حل های بسیاری وجود دارد که موضوع مقاله ما نیست. ما در این مقاله به مواردی می پردازیم که این مشکل را ایجاد می کند.

در این مقاله برای شما دوستان عزیز و مخاطبین بیان می کنیم که علت کاهش میل جنسی در مردان و زنان چه بوده تا با پیدا کردن ریشه مشکل خود به نحو احسنت به بهبود وضعیت رابطه خود با همسرتان بپردازید. بعضی افراد وقتی تحت استرس قرار می گیرند به خوبی از پس بسیاری از کارهایشان بر می آیند. ولی احساس جنسی معمولا یکی از آن ها نیست. استرس در محل کار، خانه یا در روابط می تواند برای هر کسی ایجاد شود. این که یاد بگیرید چطور این استرس را به روشی درست کنترل کنید، واقعا به شما کمک می کند. خیلی کارها هست که خودتان می توانید برای کنترل استرس انجام دهید یا این که به یک مشاور یا پزشک مراجعه نمایید. با چگانه همراه شوید.

مشکلی بین شما و همسرتان وجود دارد
هرگز نگذارید مشکلات زناشویی شما طولانی مدت شود. در صورت داشتن مشکل سریعا آن را حل کنید. مشکل داشتن با شریک زندگیتان جزو عوامل اصلی نابود کننده میل جنسی است. برای زنان، احساس نزدیکی مهم ترین بخش برای داشتن میل جنسی است. برای هر دو جنس، جر و بحث کردن، ارتباط ضعیف، احساس خیانت یا هر مشکلی که با اعتماد کردن در ارتباط باشد، میل جنسی را از بین می برد. اگر برگشتن به روال عادی زندگی برایتان سخت است، بهتر است به جلسات مشاوره دو نفره بروید.

الکل ننونشید
نوشیدن الکل در کنار مضرات فراوانی که دارد باعث می شود همیشه در دنیایی خیالی و توهم زندگی کنید که هیچگاه نتوانید رابطه عاشقانه و واقعی با همسر خود داشته باشید. نوشیدنی الکلی ممکن است باعث شود راحت تر میل جنسی خود را ابراز کنید. ولی مصرف الکل می تواند میل جنسی شما را سرکوب کند. همچنین مست بودن شما می تواند باعث از بین رفتن میل جنسی شریک تان شود. در کل زندگی در یک دنیای مجازی رابطه حقیقی شما را از بین ببرید.

روش های درمان کاهش میل جنسی | علل کاهش میل جنسی | چگونه میل جنسی خود را زیاد کنیمخوابتان کافی نبوده و کم خوابی دارید
نداشتن خواب بسیار مضر بوده و می تواند در دراز مدت بر تمامی امیالتان حتی میل جنسی شما تاثیر گذار باشد. اگر میل جنسی شما هنوز بیدار نشده از بین می رود، شاید به این دلیل باشد که خواب کافی ندارید. خیلی دیر به تختخواب می روید یا خیلی زود از خواب بیدار می شوید؟ برای خوابیدن مشکل دارید؟ مثلا، دیر به خواب رفتن یا از خواب پریدن یا مشکلاتی مثل آپنه خواب؟ هر چیزی که باعث به هم خوردن استراحت و خواب خوب شبانه شود، می تواند برای میل جنسی مشکل ساز باشد. خستگی احساسات جنسی را سرکوب می کند. روی عادات خواب خود کار کنید و اگر مشکل تان حل نشد با پزشک تان مشورت کنید.

بچه دار شدن
به دلیل دوران 9 ماهه بارداری و سپس مشکلاتی که برای خانم ها در آن دوران پیش می آید می تواند عامل مهمی برای کم شدن میل جنسی باشد. باید به همسر خود فرصت بدهید تا بتواند خود را پیدا نماید. فراموش نکنید که می توانید درخواست های خود را به وی گفته و پنهان نکنید. به محض این که بچه دار شوید، میل جنسی خود را از دست نمی دهید. با این حال، برخی اوقات به خاطر نگهداری از نوزاد و نزدیک بودن به او این میل را زیر پا می گذارید. یک پرستار بچه برای نگهداری کودک تان استخدام کنید تا به همان اندازه که والدین خوبی هستید، شریک زندگی خوبی هم باشید. نوزادتان تازه به دنیا آمده؟ زمانی که خواب است، رابطه جنسی داشته باشید.


برخی از داروها می توانند میل جنسی را کاهش دهند. برخی از این داروها عبارتند از:
- داروهای ضد افسردگی.
- داروهای فشار خون.
- قرص های ضد بارداری (برخی مطالعات رابطه ای بین این دو نشان می دهند و بعضی نه).
- شیمی درمانی.
- داروهای درمان ایدز.
- فیناستراید

از ظاهر و هیکل خود راضی نیستید
اگر از ظاهرتان رضایت داشته باشید، خیلی راحت تر میل جنسی به سراغ تان می آید. روی پذیرش بدن تان به همین شکلی که هست کار کنید، حتی اگر در حال ورزش کردن برای خوش فرم تر شدن آن هستید. داشتن احساس خوب نسبت به خودتان می تواند میل شما را افزایش دهد. اگر شریک زندگی تان میل کمی دارد او را مطمئن کنید که برای شما جذاب است.

چاقی میل جنسی شما را از بین می برد
زمانی که اضافه وزن دارید یا چاق هستید، اغلب میل جنسی کم رنگ می شود. این مساله می تواند باعث شود که از رابطه جنسی لذت نبرید، نمی توانید کارهایی که می خواهید را انجام دهید یا میل تان به خاطر دوست نداشتن اندام تان عقب رانده خواهد شد. روی احساسی که نسبت به خود دارید کار کنید یا در صورت نیاز با مشاور صحبت کنید تا به شما کمک کند.

روش های درمان کاهش میل جنسی | علل کاهش میل جنسی | چگونه میل جنسی خود را زیاد کنیممشکل نعوظ دارید
مشکل نعوظ یکی از مشکلاتی است که مردان با آن دست و پنجه نرم می کنند. البته راه حل هی فراوانی برای آن وجود دارد که می توانید این مشکل را حل نمایید. مردانی که مشکل اختلال نعوظ دارند، اغلب نگران این هستند که از نظر جنسی چگونه به نظر می رسند و این نگرانی می تواند میل آن ها را از بین ببرد. اختلال نعوظ قابل درمان است و زوجین باید به هم کمک کنند تا این مشکل تاثیری روی روابط شان نداشته باشد.

سطح تستوسترون یا هورمون مردانه شما پایین است
هورمون تستوسترون مانند سوخت برای میل جنسی است. با بالا رفتن سن مردان، سطح هورمون تستوسترون در آن ها کمی کاهش پیدا می کند و در نتیجه میل جنسی آن ها کاهش پیدا می کند، ولی کاملا از بین نمی رود. خیلی موارد دیگر، از روابط گرفته تا وزن، هم می توانند روی میل جنسی مردان و سطح تستوسترون تاثیر گذار باشند، بنابراین شرایط برای همه مردان یکسان نیست.

وجود افسردگی در زوجین
افسردگی می تواند احساس لذت بردن از خیلی چیزها از جمله رابطه جنسی را از بین ببرد. بنابراین حتما باید برای درمان آن کمک بگیرید. اگر درمان شما دارویی است و باعث کاهش میل جنسی شما می شود، به پزشک تان اطلاع دهید، چون برخی از داروهای ضد افسردگی (نه همه) باعث کاهش میل جنسی می شوند. در این مورد با درمان گر خود صحبت کنید.

یائسگی
بسیاری از زنان، نزدیک به یائسگی میل جنسی شان افت پیدا می کند. این مساله تا حدودی با علایمی مثل خشکی واژن و درد هنگام رابطه جنسی خودش را نشان می دهد. ولی هر زنی با زن دیگر فرق دارد و احتمالش وجود دارد که با تمایلی که به نگه داشتن رابطه، اعتماد به نفس و سلامت کلی بدنی دارید، زندگی جنسی فوق العاده ای بعد از یائسگی تجربه کنید.

عدم صمیمیت بین زوجین
رابطه جنسی بدون احساس صمیمیت می تواند میل جنسی را نابود کند. صمیمیت چیزی بیشتر از داشتن رابطه جنسی است.اگر زندگی جنسی شما بی تحرک شده، سعی کنید زمان غیر جنسی بیشتری با یکدیگر صرف کنید، فقط خودتان دو نفر. حرف بزنید، یکدیگر را در آغوش بگیرید، ماساژ بدهید. راهی پیدا کنید و عشق تان را بدون رابطه جنسی ابراز نمایید. نزدیک تر شدن به هم می تواند میل جنسی شما را بازسازی کند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات وبسایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 168
تعداد کل نظرات : 9
تعداد کل آرا: 103
تعداد کل بازدیدها: 19773


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)