روش های درمان واژینیتیس یا عفونت مهبلی

روش های درمان واژینیتیس یا عفونت مهبلی
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/09/22

در مقاله واژینیتیس یا عفونت مهبل چیست؟ درخصوص واژینیتیس یا عفونت مهبلی توضیح داده شد و در مقاله علائم و نشانه های واژینیتیس یا عفونت مهبلی کدامند؟ برخی از علائم واژینیتیس یا عفونت مهبلی ذکر شدند. در این مقاله در مورد روش های درمان واژینیتیس یا عفونت مهبلی توضیح داده می شود.

درمان واژینیتیس یا عفونت مهبلی به نوع واژینیتیس که زن بدان مبتلا شده است، بستگی دارد. برخی از خانم ها واژینیتیس را خود درمان می کنند، اما بهتر است که مراحل تشخیص و تست های مربوطه انجام شود تا درمان دقیق و حسب نوع عفونت مهبل صورت پذیرد. در زیر برخی از روش های درمانی واژینیتیس یا عفونت مهبلی را به تفکیک هر نوع از واژینیتیس یا عفونت مهبل تشریح می شوند.

واژینوسیس باکتریال از طریق مصرف آنتی بیوتیک که باکتری های مضر را از بین برده و باکتری های مفید را باقی می گذارد، درمان می شود. این درمان ها باید طبق تجویز پزشک و زیر نظر پزشک متخصص انجام شود و از خود درمانی در این مورد باید خودداری گردد. درمان ها برای زنانی با نشانه ها و علائم عفونت واژن توصیه می شود. معمولا در طول درمانی واژینیتیس زن نباید رابطه جنسی داشته باشد یا از کاندوم در طول رابطه جنسی استفاده کند.

عفونت مخمری/کاندیدا: این نوع از عفونت مهبلی معمولا از طریق کرم موضعی به همراه دارو که در داخل واژن قرار می گیرد، انجام می شود. پزشک و درمانگر عفونت مهبلی معمولا نسخه ای حاوی این کرم و داروها را تجویز می کند اما بعضی از داروها را می توان از داروخانه ها تهیه کرد. گرچه توصیه می شود این نوع از عفونت مهبل دقیقا توسط پزشک تشخیص داده شده و نسخه او تجویز گردد.

تریکومونیاسیس(Trichomoniasis) که نوعی بیماری مقاربتی است باید سریعا درمان شود. تریکومونیاسیس معمولا از طریق داروهای انتی بیوتیک تک دوز درمان می شود. در مورد درمان این نوع از عفونت مهبلی هم زن و هم زوج او باید درمان شده و دارو مصرف کنند تا از ابتلا مجدد به این عفونت مهبلی جلوگیری گردد.

واژینیتیس/عفونت مهبلی ناشی از حساسیت/آلرژی

واژینیتیس که از طریق آلرژی یا حساسیت ایجاد شده است را می توان از طریق اجتناب از موارد حساسیت زا درمان کرد. برای مثال از محصولی که سبب این نوع عفونت مهبلی شده است دیگر نباید استفاده شود. بعضا پزشک معالج ممکن است کرم های دارویی برای تسکین علائم و از بین بردن این حساسیت تجویز کند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 351
تعداد کل آرا: 3714
تعداد کل بازدیدها: 1339587

نظرات کاربران

*