روش های درمان نیش زنبور | نیش زنبور را چگونه درمان کنیم؟

روش های درمان نیش زنبور | نیش زنبور را چگونه درمان کنیم؟

در طول زندگی برای همه ما افتاق می افتد که زنبور نیشمان بزند، در موقعی که زنبور انسان را نیش می زند، بسیار از ما، نمی دانیم که باید چکار کنیم آیا این نیش برای سلامتی ما مضر است تا مفید، از این رو در مطلب حاضر، ضمن بررسی علائم و نشانه های نیش زنبور، روش های برخورد با بیش زنبور را تقدیم شما می کنیم.

وقتی که هوا خوب است بزرگ و کوچک دوست دارند به دامان طبیعت بروند. اما در مناطقی که سرسبز و خوش آب و هوا هستند حشرات هم وجود دارند و احتمال دارد که نبوز نیشتان بزند. و این احتمال تا حدودی ما را نگران می کند. اجازه اذت بردن کافی از طبیعت را به ما نمی دهد.

در طول سال و ماه خیلی از افراد را زنبور نیش می زند و خیلی ها نمی دانند در این موقعه چکار باید بکنند. از این رو، ابتدا لازم است با علائم نیش زنبور اشنا شوید.

علائم نیش زنبور

محل نیش زنبور، ورم می کند، درد می کند، سرخ می شود، و تاول می زند. درد چند ساعت طول می کشد. و سپس بر طرف می شود. ورم هم یکی دو روز بعد می خوابد.

علائم نیش زنبوری که خطرناک می باشد

اگر چه کم پیش می اید ولی در برخی موارد نیش زنبور خطرناک می باشد. در افرادی که دارای آلرژی هستند، در زمان نیش زنبور باید فورا به کمک آنها شتافت. و آنها را مداوا کرد. علائم نیش زنبور در افراد دارای آلرژی عبارت است از حالت تهوع، بالا آوردن، سر گیجه، از هوش رفتن، ورم کردن زبان، و تنگی نفس می باشد. و یا افتادن فشار خون که می توان موجب از حال رفتن انسان هم شود.

موقعی که زنبور نیش می زند، اولین کاری که باید بکنیم چیست؟

اولین کار این است که تلاش کنید به هر طریقی شده نیش زنبور را از بدنتان خارج کنید. و سپس با آب و صابون فراوان محل نیش زنبور را بشوئید. با گذاشتن یخ بر روی محل نیش، منجر به پخش شدن سم در بدن می شودی که کار مقابله بدن با این سهم را راحت می کند. در افرادی که دارای آلرژی می باشند لازم است فورا به پزشک منتقل شوند.

چکار کنیم که زنبور نیشمان نزند؟

- در فصل تابستان از عطرها، شامپوها، دئودورانت و ادکلن هایی که بوی گل می دهند، استفاده نکیند.

- از لباس های که دارای نقش و نگار گل و طبیعت هستند استفاده نکیند.

- غذاهای شیرین و گاز دار را در ظرف های دربسته نگه دارید.

- موقعی که بر روی شما زنبور نشست سعی کنید بی حرکت باشید، به خود ترس راه ندهید.

نیش زنبور در اکثر مواقع برای انسان ضرری ندارد، ولی اگر فردی دارای آلرژی و حساسیت باشد، نیش زنبور می تواند خطرناک و کشنده باشد. پس در موقعی که کسی را زنبور نیش می زند به این نکته توجه کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 410
تعداد کل نظرات : 22
تعداد کل آرا: 302
تعداد کل بازدیدها: 6213


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)