روش های درمان فیبروم رحمی | درمان دارویی فیبروم رحمی

روش های درمان فیبروم رحمی | درمان دارویی فیبروم رحمی

در مقاله فیبروم رحمی یا لیومیوم رحمی چیست؟ درمورد فیبروم رحمی توضیح داده شد. در این مقاله روش های درمان فیبروم رحمی توضیح داده می شود. این روش ها شامل درمان های دارویی، درمان های جراحی و رادیو درمانی(Radiological treatment) می شود. روش دارو درمانی یا استفاده از دارو برای درمان فیبروم رحمی در این مقاله و روش های جراحی و رادیو درمانی در مقاله .... توضیح داده می شود.

به جهت درمان فیبروم رحمی پزشک متخصص عواملی همچون سن، وضعیت عمومی سلامتی فرد، شدت علائم بروز کرده، مکان وقوع فیبروم رحمی، نوع و اندازه فیبروم و اینکه زن حامله بوده یا قصد حامله شدن دارد یا خیر را در نظر می گیرد.

درمانی دارویی فیبروم رحمی

روش درمان دارویی فیبروم رحمی به منظور کاهش علائم فیبروم یا توقف رشد فیبروم بکار می رود. این درمان ها از نوع کمتر تهاجمی (به نسبت جراحی) بوده اما اگر درمان دارویی موثر نباشد، از روش های جراحی استفاده می شود. درمان های دارویی برای کاهش اندازه فیبروم و خون از دست رفته بعد از عمل جراح نیز بکار می رود.

روش های درمان دارویی مرسوم به شرح زیر هستند.

درمان درد: معمولا از داروهایی به منظور کاهش درد فیبروم رحمی استفاده می شود.

داروهای ضدبارداری یا دیگر انواع داروهای هورمونی کنترل موالید: این داروها به منظور کنترل خونریزی شدید و قاعدگی دردناک ناشی از فیبروم رحمی بکار می رود. البته مواردی مشاهده شده است که این روش درمانی موجب رشد فیبروم رحمی شده است.

استفاده از دستگاه های IUD پروژسترون: این دستگاه ها سبب می شود که خونریزی شدید و دردناک کاهش یابد اما فیبروم رحمی را درمان نمی کند. این روش برای فیبروم رحمی داخل حفره رحمی توصیه نمی شود.

استفاده از ضد هورمون های گونداتروپین: این داروها بدن را از تولید هورمون هایی که عامل تخمک گذاری زنان شده و قاعدگی داشته باشند، محافظت می کند. این داروها اندازه فیبروم را کاهش می دهد.

داروهای ضدهورمونی: این داروها می توانند رشد فیبروم را کند کرده یا متوقف کند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 308
تعداد کل آرا: 3270
تعداد کل بازدیدها: 1028002
روش های درمان فیبروم رحمی | درمان دارویی فیبروم رحمی
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)