روش های درمان شوره سر به روش طبیعی و خانگی

روش های درمان شوره سر به روش طبیعی و خانگی

شوره سر یکی از مشکلاتی می باشد که بسیاری از زنان و مردان گرفتار آن می شوند، با این حال برخی از مردم ان را جدی نمی گیرند و یا اصلا بیماری و اختلال محسوب نمی کنند، در حالی که شوره سر نوعی بیماری است و علاوه بر این، به علت ظاهر نامناسبی که به مو می دهد، سبب خجالت و نگرانی انسان می گردد. برای درمان شوره سر می توانید از روش های خانگی استفاده کنید.

در دوره معاصر شوره سر یکی از مشکلات سلامتی می باشد. می توان گفت که هیچ فردی وجود ندارد که، با این مشکل روبرو نشده باشد. از این رو، هر کسی به دنبال مبارزه با آن می باشد و این سوال مطرح می شود که چگونه می توان از شوره سر پیشگیری نمود؟ و یا آن را درمان کرد؟ از این رو، در ادامه برای افرادی که دچار شوره سر هستند، روش هایی برای مقابله معرفی می گردد.

در درجه اول، لازم است گفته شود که، شوره سر یک نوع بیماری پوستی می باشد. در برخی از انسان ها فصلی، و در برخی دیگر به علل مختلف می تواند به وجود آید. لاکن این مشکل قابل حل شدن می باشد. شوره سر ناشی از ریزش پوست های مرده پوست سر می باشد، که در لابه لای موها دیده می شود. لذا این امر یکی از شرایط ناخوشایند می باشد. که سبب ایجاد ناراحتی می گردد. مهم نیست که موها تمیز است یا کثیف، شوره سر موجب می شود که ظاهر موها کثیف به نظر برسد. علاوه بر این، از دیدگاه سلامتی هم شوره سر یک مشکل جدی می باشد و می تواند مشکلات و بیماری های مختلف را به وجود آورد، که از جمله این مشکلات و بیماری ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

- ریزش مو؛

- خارش پوست سر؛

- سرخ شدن پوست سر؛

- نازک شدن موها و آسیب پذیری آنها؛

برای مقابله و درمان شوره سر، شامپوهای ضد شوره در داروخانه ها فروخته می شود، که در برخی موارد بی اثر می باشند. در صورت بی اثر بودن شامپوهای ضد شوره، تنها راه مراجعه به پزشک – متخصص پوست می باشد. لاکن در خانه هم می توانید مخلوط هایی را آماده کنید، که به این طریقه این مشکل را بر طرف نماید. از جمله روش های خانگی درمان شوره سر عبارتند از:

1- سرکه:

قبل از این که به موهای خود شامپو بمالید، دو قاشق سرکه را می توانید در داخل یک قوطی اسپری بریزید و آن را بر روی موهای خود اسپری کنید. موهای خود را ماساژ دهید، تا سرکه به همه بخش های پوست سر برسد و آن را به مدت ده دقیقه نگه دارید، سپس آب کشیده و موها را با شامپو بشورید. یکی دیگر از روش های استفاده از سرکه، این است که بعد از شامپو کردن مو با دو استکان آب، یک فنجان سرکه سیب مخلوط کرده و آن را به موهای سر خود بمالید.

2- آسپرین:

برای مراقبت کردن از موهای خود دو الی سه عدد آسپرین را له کرده و به شکل پودر در آورید، این پودر بدست امده را بر شامپوی که استفاده می کنید، اضافه نماید و موهای خود را شامپو بزنید. سپس به مدت سه الی چهار دقیقه شامپو را در موهای خود نگهدارید و آن را بعدا آب بکشید.

3- نمک:

قبل از اینکه بخواهید موهای خود را بشورید، نمک سفره را بر روی سر خود بریزید و کمی آن را ماساژ دهید. شوره ها از سر و لای موها خواهد ریخت.

4- دهان شویه:

دهانه شویه همانطور که برای دهان و دندان مفید است، برای یکسری از بیماری ها از جمله بیماری شوره سر هم تاثیر مثبت دارد. موهای خود را با دهانه شویه یکبار بشورید. سپس با آب معمولی دوباره آن را بشورید.

5- کربونات (سودا) و یا بیکینگ پودر

کربونات و یا بیکینگ پودر برای از بین بردن شوره مو یکی از بهترین راه ها می باشد. در درجه اول موهای خود را خیس کنید. به مقدار یک پاکت و یا یک مشت از بیکینگ پودر را بر روی موهای خود بریزید و موهای خود را ماساژ دهید. سپس موها را بشورید. این عمل را قبل از شستن موها در طول هفته سه بار می توانید انجام دهید. لاکن، در زمانی که این روش را انجام می دهید، موهای خود را با شامپو بشورید. در ابتدا در موهای خود خشکی احساس خواهید کرد. سپس موها چربی طبیعی ترشح خواهد کرد و نرم خواهد شد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
روش های درمان شوره سر به روش طبیعی و خانگی
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)