روش های درمان سندرم ترنر: سندرم ترنر چگونه درمان می شود؟

روش های درمان سندرم ترنر: سندرم ترنر چگونه درمان می شود؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/09/30

در مقاله سندرم ترنر چیست و چگونه و چرا ایجاد می شود؟ علل سندرم ترنر درمورد سندرم ترنر توضیح داده شد و بیان شد که این یک مشکل کروموزومی و ژنتیکی است که می توان گفت هنوز هیچ درمان قطعی برای آن وجود ندارد. اما می توان اقداماتی انجام داد تا علائم و عوارض آن که در مقاله علائم و نشانه های سندرم ترنر ذکر شدند از بین بروند. این اقدامات بهبود دهنده و تسکین دهنده علائم و عوارض سندرم ترنر به شرح زیر هستند:

استفاده از هورمون های رشد(Growth Hormones) چه به تنهایی یا با دوز کمی از آندروژن که سبب می شود رشد افزایش یافته و احتمالا قد آنان در بزرگسالی افزایش می یابد. این نوع از درمان توسط موسسه غذا و دارو آمریکا تایید شده است و اثبات شده است که این روش درمانی سندرم ترنر حتی در نوزادان نیز موثر است.

درمان جایگزین استروژن مانند قرص های ضدبارداری از زمانیکه این بیماری کشف شده است مورد استفاده بوده است تا رشد خصوصیات جنسی ثانویه(Secondary Sexual Characteristics) بهتر شوند. در این روش درمانی استروژن به منظور حفظ انسجام خوب استخوان ها، سلامت قلبی و عروقی و سلامت بافت ها بکار می رود. زنان مبتلا به سندرم ترنر بلوغ ناگهانی ندارند و زنان مبتلایی که با استروژن درمان نمی شوند ریسک بالای در ابتلا به پوکی استخوان و مشکلات قلبی دارند.

استفاده از فناوری های جدید تولید مثل به منظور کمک به زنان مبتلا به سندرم ترنر جهت باردار شدن، ضروریست. برای مثال از اهدا کننده تخمک به منظور تولید نطفه استفاده می شود و در رحم زن مبتلا به سندرم ترنر قرار می گیرد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 387
تعداد کل آرا: 4092
تعداد کل بازدیدها: 1674120

نظرات کاربران

*