روش های درمان سرطان معده کدامند؟ سرطان معده چگونه درمان می شود؟

روش های درمان سرطان معده کدامند؟ سرطان معده چگونه درمان می شود؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/09/07

در مقاله روش های تشخیص سرطان معده کدامند؟ سرطان معده چگونه تشخیص داده می شود؟ درخصوص روش های تشخیص سرطان معده توضیح داده شد. در این مقاله در خصوص نحوه و روش های درمان سرطان معده توضیح داده می شود.

معمولا درمان سرطان معده دشوار است، مگر اینکه در مرحله اولیه و پیش از گسترش آن تشخیص داده شده و درمان شود. متاسفانه، به دلیل اینکه سرطان معده علائم کمی از خود بروز می دهد و بسیاری از علائم آن در مرحله پیشرفته سرطان معده هستند، درمان سرطان معده بسیار دشوار است.

در هر صورت در درمان سرطان معده از روش های مرسوم درمان سرطان مانند جراحی، شیمی درمانی و/یا پرتودرمانی استفاده می شود. رویکردهای جدید درمانی مانند درمان زیستی(biological therapy) هم بطور آزمایش در برخی از کلینیک های درمان سرطان بکار برده می شود.

جراحی یکی از پرکاربردترین روش های درمان سرطان معده است و از میان روش های مختلف جراحی سرطان معده، روش آندوسکوپیک موکوسال رزکشن(endoscopic mucosal resection) که در ژاپن اختراع شده است، در مراحل اولیه سرطان معده رایج تر است. در این روش تومور سرطانی معده به همراه دیواره داخلی معده(موکوسا/mucosa) از دیواره معده بوسیله یک حلقه سیم الکتریکی برداشته می شود. روش مشابه دیگری به نام دیسکشن سابموسوکال آندوسکوپیک(Endoscopic submucosal dissection) وجود دارد که در این روش قسمت بزرگی از موکوسا برداشته می شود.

شیمی درمانی روش دیگر درمان سرطان معده است که البته استانداردهای مشخصی ندارد. متاسفانه در درمان سرطان معده، شیمی درمانی چندان موثر نبوده است و تنها تاحدودی علائم و عوارض سرطان معده را کاهش داده و بقا فرد مبتلا را بیشتر می کند. داروهای شیمی درمانی مختلفی مانند 5-FU، کاپسیتابین، BCNU و غیره در شیمی درمانی سرطان معده مورد استفاده قرار می گیرند.

درمان هدفمند(targeted therapy) روش دیگر درمان سرطان معده است. در این روش مسدود کننده های HER2، تراستوزوماب نشان داده اند که می توانند کارسینوما پیشرفته و گسترش یافته معده را محدود کرده و نرخ بقا افراد مبتلا را بیشتر کنند.

پرتودرمانی(radiation) هم دیگر روش درمانی سرطان معده است که معمولا در کنار روش های شیمی درمانی یا جراحی مورد استفاده قرار می گیرد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 344
تعداد کل آرا: 3649
تعداد کل بازدیدها: 1291245

نظرات کاربران

*