روش های درمان سرطان لوله رحم | سرطان لوله رحم چگونه درمان می شود؟

روش های درمان سرطان لوله رحم | سرطان لوله رحم چگونه درمان می شود؟

در مقاله سرطان لوله رحم چیست و انواع سرطان لوله رحم کدامند و سرطان لوله رحم چگونه بوجود می آید؟ درخصوص سرطان لوله های رحم و در مقاله روش های تشخیص سرطان لوله رحم | سرطان لوله رحم چگونه تشخیص داده می شود؟ درخصوص روش های تشخیص سرطان لوله های رحم توضیح داده شد. در این مقاله درخصوص روش های درمان سرطان لوله های رحم(Fallopian tube cancer) توضیح داده می شود.

همانند دیگر انواع سرطان ها، درمان سرطان لوله های رحم به عوامل مختلفی از جمله مرحله پیشرفت سرطان لوله های رحم، سوابق بیماری و پزشکی بیمار، وضعیت فعلی سلامتی بیمار و ترجیحات شخص بستگی دارد. معمولا متخصصان سرطان های زنان که در زمینه سرطان های سیستم تناسلی زنان از جمله سرطان لوله های رحم تخصص دارد، درمان سرطان لوله های رحم را با یکی از روش های زیر انجام می دهند.

درمان سرطان لوله رحم با جراحی

جراحی به منظور درمان سرطان لوله های رحم بواسطه مرحله سرطان که از تصویربرداری ها مشخص شد، انجام می پذیرد. جراحی با نام سالپینگو اوفورکتومی(salpingo-oophorectomy) که در آن یکی یا هر دو لوله های رحمی یا یکی یا هر دو تخمدان ها برداشته می شوند، مورد استفاده قرار می گیرند.

در حالت های پیشرفته سرطان لوله های رحم از روش های جراحی و برداشتن رحم، برداشتن لایه داخلی ناحیه شکمی، برداشتن آپاندیس و بیوپسی صفاق یا شستشو صفاق نیز استفاده می شود.

روش های پرتو درمانی/اشعه درمانی و شیمی درمانی از دیگر روش های درمان انواع سرطان ها از جمله سرطان لوله های رحم هستند.

در روش پرتو درمانی به منظور درمان سرطان لوله های رحم از اشعه قوی ایکس به منظور از بین بردن سلول های سرطانی استفاده می شود. پرتو درمانی درمان اصلی سرطان لوله های رحم نیست زیرا این روش معمولا عوارض جانبی و اثربخشی کمی دارد. البته این روش پیش از جراحی به منظور کوچک کردن تومور و تحت کنترل کردن تومور سرطانی در لوله های رحم مورد استفاده قرار می گیرد. بعضا پرتو درمانی در شرایطی که شیمی درمانی جوابگو نبوده و سرطان لوله های رحم را بهبود نداده است، مورد استفاده قرار می گیرد.

شیمی درمانی که استفاده از داروهای ضد سرطان است که در تمام بدن نفوذ می کنند و از جمله روش های سیستماتیک درمان سرطان هاست برای سرطان لوله های رحم هم مورد استفاده قرار می گیرد. البته در مورد سرطان لوله های رحم این روش کمتر مورد استفاده قرار می گیرد، اما بعضا از شیمی درمانی مبتنی بر داروهای پلاتینوم(Platinum) برای درمان سرطان لوله های رحم مورد استفاده قرار می گیرد. داروهای مرسوم برای شیمی درمانی سرطان لوله های رحم کاربوپلاتین و پاکلتاکسل(Paclitaxel) نام دارد. البته داروهای شیمی درمانی سرطان ها از جمله سرطان لوله های رحم همیشه مورد مطالعه هستند و بعضا داروهای شیمی درمانی جدید نیز تولید و عرضه می شوند.

منابع: cancer.net, oncolink.org  و دیگر وبسایت های علوم پزشکی

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 308
تعداد کل آرا: 3270
تعداد کل بازدیدها: 1028002
روش های درمان سرطان لوله رحم | سرطان لوله رحم چگونه درمان می شود؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)