روش های درمان سرطان سینه مردان کدام است؟

روش های درمان سرطان سینه مردان کدام است؟

در مقاله سرطان سینه مردان چیست و انواع سرطان سینه در مردان کدامند؟ درخصوص سرطان سینه مردان و در مقاله روش های تشخیص سرطان سینه در مردان درخصوص روش های تشخیص سرطان سینه مردان توضیح داده شد. در این نوشته برخی از روش های رایج درمان سرطان سینه مردان توضیح داده می شود.

سرطان سینه در مردان همانند دیگر انواع سرطان از جمله سرطان سینه/پستان زنان درمان می شود.

روش معمول درمان سرطان سینه در مردان برداشتن سینه یا ماستکتومی(radical mastectomy) است. البته جراحی لامپکتومی(lumpectomy) هم نیز روی برخی از مردان انجام می گیرد که در آن کل سینه برداشته نمی شود، بلکه تنها برخی از غدد لنفاوی در سینه یا زیربغل که سرطانی هستند، برداشته می شوند.

درمان جنبی(Adjuvant Therapy) هم معمولا بعد از عمل جراحی انجام می گیرد. معمولا حتی بعد از انجام جراحی و برداشتن غده یا سلول های سرطانی، درمان های رادیوتراپی، شیمی درمانی، درمان هدفمند(targeted therapy) یا هورمون درمان به منظور از بین بردن سلول های سرطانی باقیمانده انجام می پذیرد.

در حالتیکه سرطان سینه مردان به غدد لنفاوی نیز نفوذ کرده است، درمان های جانبی – یعنی علاوه بر جراحی- شامل شیمی درمانی، درمان هدفمند با داروهایی مانند تراستوزوماب(Trastuzumab)، تاموکسیفن(Tamoxifen) یعنی مسدود کردن تاثیرات استروژن یا دیگر درمان های هورمونی انجام می گیرد.

درمان سرطان گسترش یافته سینه در مردان:

در حالتیکه سرطان از نوع متاستاز(Distant metastases) است؛ بدین معنا که سرطان به دیگر قسمت های بدن نیز گسترش یافته و نفوذ کرده است از روش های زیر برای درمان سرطان سینه مردان استفاده می شود:

درمان هورمونی که شامل تاموکسیفن، درمان مسدود کننده آروماتاز(Aromatase inhibitor)

درمان هدفمند که شامل موارد زیر می شود:

  • استفاده از تراستوزوماب(Trastuzumab)، لاپاتینیب(Lapatinib)، پرتوزوماب(Pertuzumab)، یا مسدود کننده mTOR می شود.
  • درمان با آنتی بادی با آدو تراستوزوماب امتانسین(Ado-trastuzumab emtansine)
  • درمان با مسدود کننده کیناز(Kinase inhibitors) وابسته به سیکلین به همراه لتروزول

شیمی درمانی روش دیگر درمان سرطان گسترش یافته سینه در مردان است.

جراحی و رادیو درمانی از دیگر روش های درمان گسترش یافته سینه در مردان هستند. دیگر گزینه های درمانی برای سرطان سینه گسترش یافته مردان شامل درمان دارویی با بیسفوسفونات یا دنوسوماب به منظور کاهش درد و امراض استخوان هنگامیکه سرطان به استخوان ها رسیده است. بعضا درمان های آزمایشی با داروهای ضد سرطان جدید، ترکیب داروهای جدید و روش های جدید درمان صورت می پذیرد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 308
تعداد کل آرا: 3270
تعداد کل بازدیدها: 1028002
روش های درمان سرطان سینه مردان کدام است؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)