روش های درمان سرطان استخوان: سرطان استخوان چگونه درمان می شود؟

روش های درمان سرطان استخوان: سرطان استخوان چگونه درمان می شود؟

در مقاله علائم و نشانه های سرطان استخوان درخصوص علائم و نشانه های سرطان استخوان و روش های تشخیص سرطان استخوان در روش های تشخیص سرطان استخوان کدامند؟ توضیح داده شد. در این نوشته درخصوص روش های درمان سرطان استخوان توضیح داده می شود.

همانطور که در مقالات سرطان وبسایت چگانه ذکر شده است، روش های تشخیص و درمان سرطان ها بسیار به یکدیگر شباهت دارند و بسته به میزان پیشرفت و نوع سرطان ممکن است از تمامی یا برخی از روش های درمان سرطان استفاده شود.

برای درمان سرطان خون هم از روش هایی مانند جراحی، شیمی درمانی، پرتو درمانی(radiation therapy) و کرایوسرجری یا جراحی کرایو(Cryosurgery) استفاده می شود.

جراحی درمان مرسوم سرطان استخوان است. در این روش جراح کل تومور سرطانی را بدون کمترین عارضه منفی بر می دارد؛ هیچ سلول سرطانی در لبه ها یا کناره های بافتی که در هنگام جراحی برداشته می شود، وجود ندارد. در این روش جراح ممکن است از تکنیک های خاص جراحی به منظور به حداقل رساندن مقدار بافت های سالمی که به همراه تومور سرطان استخوان برداشته می شوند، استفاده کند.

شیمی درمانی استفاده از داروهای ضد سرطان به منظور از بین بردن سلول های سرطانی است. بیمارانی که سرطان استخوان دارند، معمولا ترکیبی از داروهای ضد سرطانی را استفاده می کنند. با این حال شیمی درمانی به منظور درمان کندروسارکوما در حال حاضر استفاده نمی شود.

پرتودرمانی که به آن اشعه درمانی یا رادیوتراپی هم می گویند استفاده از اشعه پرتوان ایکس به منظور از بین بردن سلول های سرطانی است. این درمان معمولا در کنار جراحی بکار می رود. رادیو تراپی برای درمان کندروسارکوما که با شیمی درمانی قابل درمان نیست و همچنین سرطان اروینگ(ESFT) بکار می رود. این روش معمولا در بیمارانی که جراحی برای درمان سرطان آنها اثربخش نبوده است، بکار می رود.

کرایوسرجری(Cryosurgery) دیگر روش درمان سرطان استخوان است که استفاده از نیتروژن مایع به منظور فریز کردن و از بین بردن سلول های سرطانی است. این تکنیک را می توان به جای روش های معمول جراحی برای از بین بردن تومورهای سرطان به کار برد.

توجه کنید که بسیاری از انواع سرطان ها از جمله سرطان استخوان قابل سرایت و پخش شدن در دیگر اندام های بدن هستند، بنابراین پیگیری های بعد از درمان در سرطان استخوان بسیار مهم است تا پزشک بیمار سرطانی را از حیث علائم و نشانه ها معاینه و بررسی کند. این معاینات آتی شامل آزمایش خون و تست های اشعه ایکس(x-rays) می شود. تحقیقات نشان داده اند که افرادی که سرطان استخوان داشته اند احتمال بیشتر ابتلا به دیگر انواع سرطان ها از جمله سرطان خون/لوسمی را در آینده دارند.

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 308
تعداد کل آرا: 3270
تعداد کل بازدیدها: 1028002
روش های درمان سرطان استخوان: سرطان استخوان چگونه درمان می شود؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4
sigmaمجموع آرا: 1


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)