روش های درمان خانگی زکام و سرماخوردگی در کشورهای مختلف

روش های درمان خانگی زکام و سرماخوردگی در کشورهای مختلف

در فصل زمستان یکی از بیماری هایی که در اکثر کشورها، مردم با آن درگیر می شوند، سرماخوردگی و زکام می باشد، از این رو، در کشورهای مختلف به صورت سنتی درمان هایی برای زکام و سرماخوردگی استفاده می شود که در این مطلب، روش های درمان این بیماری در کشورهای مختلف را به شما معرفی می کنیم.

در هوای سرد هر چقدر هم که از خودمان مراقبت کنیم، به صورت حتمی باز به سرماخوردگی، و آنفولانزا و یا زکام مبتلا می شویم. برای محافظت از آنفولانزا به صورت سنتی از پیاز، سیر، رشته گرم، و یا چای زغالی استفاده می کنند و این مواد برای سرماخوردگی و زکام مفید می باشند. اما اگر این ها به شما کمک نکند، داروهایی که در داروخانه فروخته می شود، می تواند آخرین راه می باشد. اما معمولا در همه کشورها مردم قبل از مراجعه به داروخانه تلاش می کنند، به صورت خانگی و سنتی زکام و سرماخوردگی خود را درمان کنند. در برخی از کشورهای دنیا از این روش ها استفاده می شود.

1- در تایلند شوربا آش تام یام (Tom Yam)

در کشور تایلند برای معالجه زکام اولین روشی که به ذهن می رسد، آش تام یام این می باشد. در ترکیبات این آش، گیاهان پر فائده، و ادویه های مختلف وجود دارد. تایلندی ها همه این ادویه ها را خود در منزل تهیه می کنند، فلفل تند، زنجبیل، پوست لیموی رنده شده از مهمترین آنها می باشد.

2- درمان سرماخوردگی در فنلاند

در کشور فنلاند، اولین مرحله درمان سرماخوردگی معالجه با تراپی (therapy) می باشد. این یکی از روش های طبی سنتی فنلاند محسوب می شود، در این روش، بعد از این که یک لیون آب سرد و یا یخ خورده می شود، سپس بیمار لازم است که پوشش زیادی داشته باشد و تا حد امکان زیاد عرق کنند.

3- در هند باز کردن مجرای بینی

در هندوستان برای درمان زکام و یا درمان سرماخوردگی تند تند مجرای بینی را می شورند. در این روش، به آب ولرم، نمک و آدرنالین، اضافه می کنند و آن را در سوراخ بینی می ریزند. لذا با استفاده از این ترکیب مجرای بینی را باز می کنند. و مواد موجود در بینی را به بیرون می آورند.

4- استفاده از ترشی آلو در ژاپن

ژاپنی ها از آلوهایی که برای ترشی استفاده شده است، برای اهداف درمانی نیز استفاده می کنند. این گونه که، ترشی آلو را با چای سبز مخلوط می کنند و برای کاهش تب و درمان سرماخوردگی در کمتر زمان استفاده می کنند. در ترکیبات ترشی آلو به مقدار زیاد اسید اسکوربیک و اسید سیتریک وجود دارد که ژاپنی ها در زمان سرماخوردگی و سردرد از آن استفاده می کنند.

5- در آمریکا مخلوط درخت صدر

اگر سرماخوردگی شدید دارید، شما هم حتما باید از این مخلوط میل کنید، در آمریکا برای درمان سرماخوردگی، قوی ترین وسیله پیاز، سیر، زنجبیل، فلفل سیاه، ترپ کوهی، لیمو، عسل و ادویه های مختلف را با هم مخلوط می کنید، و آب به آن اضافه کرده و سپس دم می کنند، این دم کرده را دو هفته نگهداری می کنند و سپس روزی دو بار آن را می نوشند.

6- چای سیر در اسپانیا

اگر چه احتمالا تا حدی غیر طبیعی به نظر می رسد، به صورت غیر قابل باور خواص درمانی دارد. سیر را به دو بخش تقسیم می کنند، و به مقدار یک قاشق غذای خوری عسل و نصف آب یک عدد لیمو را به آن اضافه می کنند. و سپس آن را دم می کنند. به این چای "درمان اسپانیایی" نیز می گویند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
روش های درمان خانگی زکام و سرماخوردگی در کشورهای مختلف
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)