روش های خانگی از بین بردن لک روی صورت | ماسک های از بین برنده لک صورت

روش های خانگی از بین بردن لک روی صورت | ماسک های از بین برنده لک صورت
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/01/17

نقطه ها و لک های سیاه بر روی پوست صورت هر فردی می تواند به وجود آید، افراد مختلف به ویژه خانم ها بعد از مشاهده این نقطه ها و لک های سیاه بر روی پوست صورت خود فوراً به دنبال درمان می روند، اما در برخی موارد به علل مختلف از جمله مشغله کاری امکان رفتن به سالن های زیبایی و آرایشی برای بانوان وجود ندارد، از این رو، استفاده از ماسک های خانگی می تواند بهترین گزینه باشد.

لک و نقطه های سیاه به علل مختلف بر روی پوست صورت انسان ایجاد می شوند، این لک ها در زیبایی افراد تاثیر منفی می گذارند و در برخی موارد نیز موجب خجالت انسان و نیز کاهش اعتماد به نفس افراد می شوند، از این رو، از بین بردن این لک ها و نقطه های سیاه برای بسیاری از مردم بسیار مهم می باشد و به همین دلیل به درمان های شیمیایی و پزشکی روی می آورند، این درمان های علاوه بر این که هزینه بر می باشند، وقت گیر هم هستند و در برخی موارد دارای عوارض جانبی نیز می باشند. لذا بهتر است بدانیم که با درست کردن چند ماسک ساده که در خانه و با موادهایی که معمولاً در دسترس همه هستند، می توان از شر نقطه ها و لک های سیاه روی پوست صورت رهایی یافت. البته برای مقابله با نقطه ها و لک های سیاه بر روی صورت، می توان از وسایل مختلفی استفاده کرد. طبیعی می باشد که، بهترین روش، صرف کردن زمان برای تمیز کردن پوست صورت در سالن های آرایشی می باشد. اما در شرایط خانه و به روش طبیعی و خانگی هم می توان این مشکل را بر طرف کرد. در ادامه سه روش طبیعی که به شما کمک می کند به روش خانگی و ساده این مشکل را بر طرف کنید، معرفی می کنیم.

1- ماسک سفیده تخم مرغ:

به سفیده تخم مرغ به مقدار یک قاشق چای خوری آب اضافه کنید و خوب به هم بزنید. سپس آن را بر روی پوست صورت که قبلاً تمیز کرده اید با برس کوچک بمالید. صبر کنید تا خشک شود و سپس مجدد یک لایه دیگر هم بکشید. این کار را 4 الی 5 بار تکرار کنید. زمانی که این ماسک به صورت کامل خشک شده، صورت خود را با آب ولرم بشورید. این ماسک همچنین سبب جوانی پوست صورت می شود. پژمردگی را از صورت بر می دارد و پوست صورت را شاداب می کند.

2- ماسک عسل و نمک:

به مقدار یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی را با یک قاشق غذاخوری نمک مخلوط کنید و سپس آن را بر روی پوست صورت خود بمالید و به صورت سبک و آرام پوست صورت را ماساژ دهید. به بخش هایی از صورت که لک ها و نقطه های سیاه زیادی دارند، مانند پیشانی، دماغ، فک دقت ویژه ای داشته باشید.

3- ماسک جوش شیرین به اضافه آب:

به مقدار یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را با مقدار کمی آب مخلوط کنید و بر روی پوست صورت خود بمالید و آن را ماساژ دهید. این ماسک همچنین سبب سفید شدن پوست صورت می شود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 3

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 78
تعداد کل آرا: 3078
تعداد کل بازدیدها: 326484

نظرات کاربران

*