روش های حفظ و تازه نگهداشتن سبزیجات تازه(گشنیز، شاهی و ریحان)

روش های حفظ و تازه نگهداشتن سبزیجات تازه(گشنیز، شاهی و ریحان)

در مقاله روش های حفظ و تازه نگهداشتن سبزیجات تازه(نعناء و جعفری) در مورد یکی از روش های ذخیره و تازه نگهداشتن سبزیجات تازه و معطر توضیح داده شد. در این مقاله در مورد روش دوم که روش دستمال خشک است توضیح داده می شود.

در این روش نیز شما باید ابتدا ساقه های سبزی را بزنید و برگ های گندیده، زرد و پوسیده سبزی را از آن جدا کنید. توجه کنید که در این روش شما باید ساقه ها را تا جای ممکن بزنید زیرا دیگر برای جذب رطوبت به آنها نیاز ندارید.

سپس سعی کنید که برگه های سبزی را خشک کنید. این کار را می توانید با یک دستمال پارچه یا دستمال کاغذی انجام دهید. توجه کنید که نیاز به شستن سبزی ندارید و خشک کردن در اینجا تنها برای جذب رطوبت موجود در سبزی است. حتی می توانید پارچه حاوی سبزی ها را برای مدت چند ساعت در جلوی نور آفتاب قرار دهید.

سپس این دسته های سبزی را درون لایه هایی از دستمال کاغذی بپیچید. برای این کار می توانید یک ظرف پلاستیکی بردارید، یک دستمال کاغذی در کف آن قرار دهید، سپس یک دسته سبزی تازه، سپس یک لایه دیگر دستمال کاغذی و دوباره یک دسته سبزی دیگر. سعی کنید چند لایه سبزی بیشتر در ظرف نباشد. توجه کنید که لایه آخر باید دستمال کاغذی باشد. سپس درب ظرف پلاستیکی را محکم ببندید به گونه ای که هوا به درون آن راه نیابد. توجه کنید که نباید از نایلون پلاستیکی استفاده کنید و در این روش شما باید از ظروف پلاستیکی درب دار استفاده نمایید.

روش های حفظ و تازه نگهداشتن سبزیجات تازه(گشنیز، شاهی و ریحان)

در نهایت می توانید این ظرف را درون یخچال بگذارید و سبزی هایتان را برای دو تا سه هفته در یخچال تازه حفظ و نگهداری کنید.

توجه کنید که در طول 2 تا 3 هفته هر از گاهی به ظرف سبزی سر زده و برگه های سبزی که ممکن است پژمرده یا پلاسیده شده باشند را جدا کنید. اگر احساس کردید که سبزی ها رطوبت دارند، سبزی ها را دوباره خشک کنید تا تازه و خوشرنگ بمانند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 675
تعداد کل نظرات : 156
تعداد کل آرا: 2057
تعداد کل بازدیدها: 399561


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)