روش های جلوگیری از گرمازدگی در تابستان

روش های جلوگیری از گرمازدگی در تابستان

قرار گرفتن در معرض هوای گرم می تواند به گرما زدگی منجر شود در این میان افراد سالمند و کودکان، بیشتر در خطر گرمازدگی هستند (رجوع کنید به مقاله ی). اما در این روش قصد داریم به این موضوع بپردازیم که روش های کلی برای جلوگیری و مقابله با گرمازدگی در تابستان و درمان خانگی گرمازدگی چیست.

برای گرمازدگی چه بخوریم؟

کارشناسان معتقدند، مصرف غذاهای زود هضم و سالم و سک مانند میوه و سبزیجات می تواند در پیشگیری و مقابله با گرما زدگی مفید باشد. در واقع هر غذایی که دارای درصد قابل توجهی آب باشد، می تواتد کمبود آب بدن را تامین کنید و در نهایت، از گرمازدگی جلوگیری کند.. از خوردن غذاهای سنگین و دیرهضم، در فصل گرما خودداری کنید.

دمای بدن را کنترل کنید

قرار گرفتن برای همه ی افراد می تواند خطرناک باشد و می تواند باعث بروز علائمی چون افت فشار، پایین آمدن سطح هوشیاری، سردرد، خواب آلودگی و... شود. این علائم به دلیل بالا رفتن دمای بدن ایجاد می شوند. در حالت طبیعی دمای بدن 37.2 درجه است و اگر این دما از 38. 5 بالا تر برود، خطرناک است.

ورزش در روزهای گرم چگونه باید باشد؟

بسیاری از افراد تصور می کنند روزهای گرم نباید ورزش کنند، اما این گونه نیست. شما می توانید با در نظر گرفتن هوای بیرون، به ورزش خود بپردازید. برای مثال در روزهایی که هوا بیش از حد گرم است باید آب بیشتری بنوشید زیرا بدن در هنگام تعریق، آب بیشتری از دست می دهد.

دوش گرفتن

دوش گرفتن منظم یکی از راه های خوب برای خنک نگه داشتن بدن است. البته لازم نیست که حتما با آب یخ دوش بگیرید. دوش گرفتن و حمام کردن با آب ولرم بسیار مفید است.

کنترل ادرار

توجه داشته باشید که حتما ادرار خود را کنترل کنید. اگر در طول روز به اندازه ی کافی دفع ادرار نداشته باشید، این مسئله نشان می دهد، بدن شما دچار کم آبی شده است. هر فرد بالغ باید روزانه بن 2 تا 3 لیتر آب مصرف کند. افرادی که خارج از خانه و در دمای بالا کار می کنند، حتی به 4 تا 5 لیتر آب نیاز دارند.

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4.8
sigmaمجموع آرا: 4

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 594
تعداد کل آرا: 3995
تعداد کل بازدیدها: 650137


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)