روش های جلوگیری از ورود، دفع، کشتن و از بین بردن سوسک حمام یا سوسک آلمانی(1)

روش های جلوگیری از ورود، دفع، کشتن و از بین بردن سوسک حمام یا سوسک آلمانی(1)

بسیاری از ما شاید روش های مختلفی برای از بین بردن و کشتن سوسک های ریز در خانه ها را امتحان کرده باشیم، اما در این مقاله و مقاله روش های جلوگیری از ورود، دفع، کشتن و از بین بردن سوسک حمام یا سوسک آلمانی (2) پنج روش ساده اما کاربردی و کم خطر برای جلوگیری از ورود، دفع، از بین بردن و کشتن سوسک های آشپزخانه و فاضلاب که به سوسک آلمانی معروف هستند شرح می شوند. با استفاده از این روش ها شما می توانید از شر این سوسک ها خلاص شوید و این سوسک های ریز و موذی را از محیط زندگی تان دفع کنید. توجه کنید که این راه های دفع و کشتن سوسک ها را می توانید بصورت تدریجی و مکمل هم استفاده کرده و یا بسته به شرایط خود از یکی از آنها استفاده کنید.

 روش اول: راه های تامین آب و غذای سوسک ها را ببندید.

سوسک های آلمانی/فاضلاب به آب نیاز شدید و حیاتی دارند. جالب است که بدانید این سوسک ها می توانند برای یک ماه بدون غذا زنده بمانند اما بیش از یک هفته بدون آب زنده نمی مانند. وقتی راه های نشت آب در خانه را بسته و آنها نتوانند به این مسیرها بیایند، به دنبال مواد غذایی آب دار می روند و از این طریق شما می توانید با قراردادن طعمه های ژله ای آنها را از اطراف خود دور کنید.

تمیز نگاه داشتن خانه و پاک کردن آن از هرگونه خرده غذا یا مایعاتی مانند مربا و همچنین شستن ظرف های چرک می تواند در دور نگاه داشتن این حشرات موذی موثر باشد.

سعی کنید ظروف غذای خود را در بسته نگاه دارید و غذاها را به مدت طولانی در خارج از یخچال نگاه ندارید. میوه ها و مواد غذایی مانند مربا، شیرینی و امثالهم را روی پیشخوان آشپزخانه یا در محیط خانه نگذارید.

بطور منظم کف زمین را تمیز کنید. با تمیز کردن لکه ها و چرک های کف خانه شما آنها را از محیط زندگی تان دور نگاه می دارید. به یاد داشته باشید که آب یا لکه های آب را در کف آشپزخانه یا روی دیوارها باقی نگذارید، چون همانطور که گفته شد، سوسک ها آب احتیاج دارند.

سطل زباله یا هر ظرف زباله را به مدت طولانی در خانه نگاه ندارید و حتی الامکان از ظروف/سطل های دارای در استفاده کرده و آنها بطور منظم خالی کرده و تمیز نگاه دارید. سطل/ظرف زباله منبع غذای سوسک های آلمانی/فاضلاب است.

روش دوم: از طعمه برای سوسک استفاده کنید.

در بازار مواد سوسک کش که در واقع طعمه های غذای سوسک هستند موجود است. هریک از سوسک های خانه این طعمه های غذایی سمی را می خورند و آن را در لانه خود دفع کرده و دیگر سوسک های ریز و درشت نیز از آن خرده و در نهایت همه سوسک ها(بیشتر سوسک ها) کشته شده و از بین می روند. توجه کنید که این طعمه ها و سوسک کش ها را در جایی قرار دهید که محل گذر یا زندگی سوسک ها باشند – مانند نزدیک سینک آشپزخانه یا دستشویی، در کنار لوله ها و گوشه های آشپزخانه یا حمام.

توجه کنید که در این روش شما یک نسل از سوسک ها را می توانید بکشید. هنگامیکه نسل بعدی از سوسک ها از تخم ها سردرآورند، دوباره باید از این طعمه های سمی استفاده کرده تا آنها را نیز از بین ببرید.

می توانید از طعمه یا ماده سوسک کش دست ساز که در خانه ساخته اید استفاده کنید. برای این کار می توانید پودر بوریک اسید(Boric acid)، آرد سفید و شکر سفید را به یک اندازه ترکیب کنید. شکر و آرد، سوسک ها را جذب می کند و بوریک اسید آنها را می کشد. این ترکیب آرد سوسک کش را می توانید در نقاط تجمع و زندگی سوسک ها بپاشید که البته نزدیک محل زندگی و مواد غذایی شما نباشد. این ترکیب سوسک کش در رطوبت حالت چسبندگی پیدا می کند، بنابراین آن را دریک برگ کاغذ یا فویل بپیچید تا پوشش کف آشپزخانه یا حمام تان آسیب نبیند.

توجه کنید که هر چرخه از بین رفتن/ناپدید شدن و ظهور و رشد سوسک ها حدود 2 هفته طول می کشد. بنابراین از طعمه ها یا مواد سوسک کش بطور مستمر استفاده کنید تا هر کدام از نسل سوسک های حمام از بین بروند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 3
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 294
تعداد کل نظرات : 142
تعداد کل آرا: 1264
تعداد کل بازدیدها: 177845


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)