روش های تشخیص سرطان مری کدامند؟

روش های تشخیص سرطان مری کدامند؟

در مقاله سرطان مری چیست و انواع سرطان مری کدامند؟ درخصوص سرطان مری و انواع سرطان مری و در مقاله علائم و نشانه های سرطان مری کدامند؟ سرطان مری چه علائم و نشانه هایی دارد؟ درخصوص علائم و نشانه های شایع ابتلا به سرطان مری توضیح داده شد. در این مقاله در مورد روش های تشخیص سرطان مری توضیح داده می شود.

برای تشخیص و شناسایی سرطان مری همانند بسیاری دیگر از انواع سرطان ها ابتدا معاینه فیزیکی یا بالینی صورت گرفته و سوابق بیمار از حیث سلامتی بررسی می شوند. این معاینات شامل بررسی وجود زائده ها یا خال ها روی بدن و همچنین وضعیت کلی جسمانی فرد و سوابق بیماری فرد یا داروهایی که مصرف کرده است، صورت می پذیرد.

روش تشخیصی دیگر برای سرطان مری استفاده از روش عکس برداری اشعه ایکس است که از طریق آن از ارگان ها و استخوان های داخل قفسه سینه با اشعه ایکس تصویربرداری می شود.

استفاده از باریوم: این روش تشخیصی در واقع همان روش تصویربرداری با اشعه ایکس است، که به منظور تصویربرداری دقیقتر بیمار مایعی حاوی باریوم که ترکیبی نقره ای سفید است می خورد. این مایع داخل مری و معده را می پوشاند و سپس تصویربرداری اشعه ایکس صورت می پذیرد.

ازوفاگوسکوپی(Esophagoscopy) دیگر روش تشخیص سرطان مری است. در این روش داخل مری بررسی می شود. برای این کار ازوفاگوسکوپ از طریق دهان یا بینی به گلو و مری وارد می شود تا با آن بتوان داخل مری را مشاهده کرد. دستگاه ازوفاگوسکوپ لوله ای نازک و مجهز به نور و لنز است. در این روش ممکن است نمونه برداری بافتی به منظور بررسی سلول های سرطانی نیز صورت پذیرد.

در نهایت هم از روش بیوپسی یا نمونه برداری بافتی که نمونه ای از بافت سرطانی به منظور تشخیص سرطان برداشته می شود، استفاده می شود. لازم به ذکر است که بعضا بیوپسی/بایوپسی(Biopsy) تغییرات یا مشکلاتی را در مری نشان می دهد که سرطان نیستند اما می توانند منجر به سرطان شوند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 2
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 308
تعداد کل آرا: 3270
تعداد کل بازدیدها: 1028002
روش های تشخیص سرطان مری کدامند؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 2
sigmaمجموع آرا: 1


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)