روش های تشخیص سرطان سینه در مردان

روش های تشخیص سرطان سینه در مردان

روش های تشخیص سرطان سینه در مردان همانند بسیاری دیگر از سرطان ها از جمله سرطان سینه در زنان شامل، معاینه و بررسی سوابق بیمار، معاینه بالینی سینه(Clinical breast exams/CBE)، سونوگرافی یا بررسی بوسیله امواج فراصوت، MRI، آزمایش و بررسی وجود مواد در خون و بیوپسی. برای جزئیات این روش ها می توانید به دیگر مقالات سرطان در چگانه از جمله مقاله علائم و نشانه ها و روش های تشخیص و درمان سرطان سینه یا سرطان پستان کدامند؟ مراجعه کنید.

پس از تشخیص وجود سرطان سینه مردان در فرد، تست های دیگری به منظور تشخیص شدت سرطان سینه، امکان بازگشت سرطان و احتمال گسترش سرطان در بدن انجام می پذیرد. این تست ها شامل موارد زیر می شوند:

تست دریافت کننده استروژن و پروژسترون(Estrogen & Progesterone receptor test) و تست HER2 (که تستی است که میزان HER2 در بافت سرطانی را اندازه گیری می کند. HER2 فاکتورهای پروتئینی هستند که سیگنال های رشد را به سلول ها می فرستند. هنگامیکه سلول های سرطانی در سینه شکل می گیرند، این سلول ها زیاد این نوع پروتئین را ساخته و سبب می شوند که سلول های سرطانی بیشتر رشد کنند. یعنی زیاد بودن این پروتئین ها نشانه رشد سلول های سرطانی است.

همانند دیگر انواع سرطان ها، بهبود سرطان سینه مردان به عوامل مختلفی از جمله موارد زیر بستگی دارد:

  • مرحله رشد و گسترش سرطان سینه
  • نوع سرطان سینه
  • سطح هورمون پروژسترون یا استروژن در بافت سرطانی
  • سن و سلامت عمومی فرد سرطانی
  • وجود تومور یا غده سرطانی در سینه دیگر فرد

منبع: cancer.gov و وبسایت های علوم پزشکی

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 848
تعداد کل نظرات : 156
تعداد کل آرا: 2057
تعداد کل بازدیدها: 399561


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)