روش های تشخیص دوربین مدار بسته

روش های تشخیص دوربین مدار بسته
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/06/05

تشخیص دوربین مدار بسته در خانه و محیط های مختلف، مسئله ای است که برای بسیاری از افراد جالب توجه است. از چند روش می توان دوربین مدرا بسته و مخفی را پیدا کرد. در این مطلب قصد داریم به شما در مورد این روش ها آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

روش اول: استفاده از چشم غیر مسلح

گام اول: جستجو نشانه ها در خانه

با استفاده از چشمان خود می توانید به راحتی لنز دوربین ها را تشخیص دهید.چرا که با پوشش کامل بدنه ی دوربین ، باز هم لنز باید در محیط باز قرار گیرد.

برای شروع ، منزل خود را چک کنید.ابتدا از اتاق خواب ها و نشیمن شروع کنید.

روش های تشخیص دوربین مدار بسته

 

در محیط منزل جاهایی که امکان وجود دوربین در آن ها محتمل تر است عبارتند از : جعبه ها، کتاب ها ،فضای سبز اطراف خانه و یا گل و گیاه داخل خانه ، بسته های محکم نظیر جعبه دستمال کاغذی ، اطراف وسایل الکتریکی و

روش های تشخیص دوربین مدار بسته

 

حتی بخش هایی که امکان حضور دوربین در آن ها کمتر است را چک کنید ؛ داخل کیف و چمدان ، چراغ مطالعه ، اطراف دی وی دی پلیر و حتی عینک!

 روش های تشخیص دوربین مدار بسته

به دنبال اجسامی باشید که حاوی حفره های کوچک هستند.حفره هایی مشابه حرف انگلیسی o . این حفره ها معمولا به سمت اتاق و محل حضور شما باید باشند.

 روش های تشخیص دوربین مدار بسته

به دنبال آینه هایی باشید که لزومی برای وجود آن ها در آن منطقه نمی بینید.مثلا گاهی آینه های کوچکی در ساختار دیوار دیده میشود که کاملا متفاوت هستند و جلب توجه می کنند.

 روش های تشخیص دوربین مدار بسته

گام دوم:جست وجوی نشانه ها در اطراف منزل و محیط های عمومی

به دنبال نشانه ها در بلندترین نقطه ی اطراف باشید.بالای ساختمان یا سازه های اطراف می تواند از نقاطی باشد که جهت نصب دوربین مناسب باشد.

 روش های تشخیص دوربین مدار بسته

در اطراف خود آیتم هایی را جست وجو کنید که باریک و از جنس شیشه یا پلاستیک باشند. لنز ها اغلب با استفاده از چنین آیتم هایی پوشش داده میشوند.

 روش های تشخیص دوربین مدار بسته

روش دوم:استفاده از ابزارهای موجود

گام اول:استفاده از دوربین یاب

یک دوربین یاب بی سیم خریداری کنید. دوربین یاب را در محلی که به آن مشکوک هستید قرار دهید.این دوربین یاب ها در بازار ایران در حال حاضر قیمتی بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان دارند

 روش های تشخیص دوربین مدار بسته

نحوه کار دوربین یاب ها و اطلاعات تکمیلی را میتوانید در ویدیو زیر مشاهده کنید:

گام دوم:استفاده از موبایل

موبایل ساده ترین و شاید کامل ترین ابزار موجود در اطراف ما برای تشخیص دوربین های اطراف باشد.بدین منظور موبایل را در محلی که به آن مشکوک هستید قرار دهید.در صورتی که ابزار الکتریکی نظیر دوربین در آن قسمت باشد، موبایل شما شروع به ایجاد صوتی نامفهوم و پیوسته در اطراف آن شی می کند.

نکات قابل توجه :

  • امکان دارد تمام گوشی این صدا را ایجاد نکنند و احتمال کار کرد این روش بر روی گوشی های قدیمی بیشتر است!
  • دقت داشته باشید این نوع از صداها در اطراف هر دستگاهی نظیر تلویزیون نیز ایجاد میشوند و این صدا منحصرا نشانگر وجود یک دوربین مداربسته در اطراف شما نیست!
  • این صدا مشابه با صداهایی است که هنگام نزدیک شدن به اسپیکر و یا زمانی که تماس ورودی دارید ، شنیده می شود.

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 4
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 840
تعداد کل آرا: 5533
تعداد کل بازدیدها: 1651947

نظرات کاربران

*