روش های برطرف کردن شکنندگی مو | چگونگی از شکنندگی موی خود رهایی پیدا کنیم؟

روش های برطرف کردن شکنندگی مو | چگونگی از شکنندگی موی خود رهایی پیدا کنیم؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/01/29

یکی از اختلالات و مشکلی که در بسیاری از مواقع با آن برخورد می کنیم، شکننده شدن موها می باشد، شکننده شدن مو در بیشتر موارد به علل داخلی از جمله ناشی از کمبود ویتامین در ارگانیسم بدن مربوط می شود. برای رفع این مشکل راه های زیادی وجود دارد. که در این مقاله برخی از آنها را تقدیم شما می کنیم.

در دوران معاصر به صورت مدام و همیشگی از سشوار و دیگر مواد و ابزارهایی که به موهایمان آسیب زیاد می زند، استفاده می کنیم و این ابزارها و مواد آسیب زا، سبب ضعیف شدن و شکنندگی مو می گردد. در درجه اول، یکی از مشکلاتی که مشاهده می کنیم، به وجود آمدن شکنندگی در مو می باشد. مانند دیگر مشکلات و اختلالات، این مشکل هم در درجه اول نشان دهنده وضعیت سلامتی کلی ارگانیسم بدن انسان می باشد. وضعیت ناخن و موها، یکی از فاکتورهای دقیق می باشد، که نشان دهنده سلامتی کلی ارگانیسم بدن انسان هستند.

معمولاً علل شکننده شدن موهای ناشی از کمبود ویتامین، تغذیه نامناسب و دیگر موادی است که در غذا وجود دارند. تنها به این دلیل، لازم است که مشکل را به صورت داخلی حل نمود. لذا، در درجه اول لازم است، که روزانه 2 الی 3 لیتر آب نوشیده شود. چرا که کمبود آب در ارگانیسم بدن انسان موجب خشکی مو و شکننده شدن آن می گردد. در صبح ها به صورت ناشنا، نوشیدن روغن زیتون به مقدار یک قاشق چای خوری توصیه می شود.

اگر می خواهید صاحب موهای زیبا شوید، لازم است، بدانید که روغن های گیاهی بسیار مفید و موثر هستند. بعد از اینکه موهای خود را شستید، ماساژ دادن با روغن های مختلف گیاهی بسیار موثر خواهد بود. علاوه بر این، برای اینکه روغن های گیاهی تاثیر خوبی بر روی موهای شکننده و خشک بگذارد، قبل از اینکه موهای خود را بشورید از روغن کرچک، زیتون و دیگر روغن های گیاهی می توانید، استفاده کنید. استفاده از این روغن های گیاهی برای برطرف کردن این گونه از مشکلات مفید است.

از دیگر روش هایی که برای برطرف کردن این مشکلات مورد استفاده قرار می گیرند را می توان در سالن های آرایشی و زیبایی پیدا کرد. اولین روش کوتاه کردن موها می باشد و بعدی مراقبت از موها است. در زمان های اخیر، روش کوتاه کردن «قیچی گرم» بسیار معروف شده است. البته این به اندازه کافی زمان بر می باشد (در حدود یک و نیم تا دو ساعت). که به صورت لایه لایه موها را گرفته و نوک آنها را قیچی می کنند.

یکی دیگر از روش هایی که در سالن های زیبایی انجام می شود «بازیابی حرارت» نام دارد. در این روش با ابزارهای مخصوص موها ماساژ داده می شود و سپس با شامپو شسته می شود. در این روش نوک موها به صورت مخصوص ماساژ داده می شود و با اتوی مو بسته می شود.

علاوه بر این، اصول و روش های دیگری نیز وجود دارد، با این حال، اکثریت روش هایی که در سالن های زیبایی انجام می شود، خواص درمانی و معالجه کنندگی ندارند و تنها جنبه زیبایی دارند. این گونه که، آنها مشکل را به صورت سطحی حل می کنند و به موها زیبایی موقتی می دهند و موها را شفاف می کنند. به همین دلیل در صورت داشتن هر گونه اختلال و بیماری، لازم است که مشکل موها را به صورت داخلی حل نمود و توجه داشتن که علت شکنندگی موها ناشی از چیست و آن علت را بر طرف نمود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 4

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 60
تعداد کل آرا: 2999
تعداد کل بازدیدها: 276426

نظرات کاربران

*