روش های افزایش هوش کودکان در دوران بارداری | چگونه قبل از تولد (IQ) کودک را افزایش دهیم

روش های افزایش هوش کودکان در دوران بارداری | چگونه قبل از تولد (IQ) کودک را افزایش دهیم

بسیاری از والدین دوست دارند کودکان زیبا و باهوش داشته باشند، از این رو، بسیار توصیه می شود که در دوران بارداری و حاملگی کارها و اقداماتی انجام شود که بر روی هوش و آی کی یو کودک تاثیر مثبت دارد. برای افزایش هوش کودک می توانند توصیه های زیر را انجام دهید.

آرزوی هر پدر مادری در درجه اول داشتن فرزندانی سالم و صالح است، ولی با این حال بسیار از والدین ها دوست دارند که فرزندشان که به دنیا می آید نه تنها سالم و زیبا باشد، بلکه از بهره هوشی بالایی هم برخوردار باشد، به همین دلیل برای افزایش هوش کودک در دوران بارداری به روش های مختلفی متوسل می شوند، که برخی از این روش ها می توانند حتی برای سلامتی نوزاد خطرناک هم باشد، از این رو، در این یاد داشت روش هایی ساده، کم هزینه و بی خطر برای افزایش هوش نوزاد در دوران بارداری را تقدیم شما می کنیم.

مطابق تحقیقات دانشمندان، اثبات شده است که، کودکان با هوش و با استعداد به میزان 50 درصد از هوش و استعداد خود را به ژنتیک خود مدیون هستند ولی 50 درصد دیگر به عوامل و فاکتورهای دیگر بستگی دارد. اگر می خواهید فرزندی که به دنیا می آورید، باهوش و با استعداد باشد، در دوران بارداری این هفت توصیه را انجام دهید.

1- در دوران بارداری برای نوزاد خود قصه های زیادی تعریف کنید:

در نوزادها رشد زبان بعد از سه ماهگی شروع می شود. نوزاد در همین دوران صداها را می شنود و به حافظه خود می سپارد. به همین دلیل داستان ها و قصه های زیادی در این دوران برای نوزاد بخوانید.

2- فعال و پر تحرک باشید:

اینکه مادر دائم در حال حرکت و تحرک باشند، موجب می شود که نوزاد هم در داخل رحم مادر خود را راحت احساس کند، مادرانی که تحرکت زیاد دارند، سبب می شوند در مغز نوزاد تعداد نورون ها یا یاخته های عصبی (Neuron) افزایش یابد. این عامل سبب رشد و افزایش توانایی یادگیری کودکان در آینده می شود.

3- به مقدار زیاد از نور خورشید استفاده کنید:

در طول روز حداقل 20 دقیقه هم که شده از نور خورشید استفاده نماید. معمولا در دوران بارداری یکی از ویتامین هایی که در بدن با کمبود مواجه می شود، ویتامین D است. این ویتامین برای قلب و استخوان نوزاد بسیار تاثیر گذارد است و برای تقویت آنها لازم می باشد.

4- شکم خود را ماساژ دهید:

بعد از 20 هفتگی نوزاد، لمس کردن و ارتباط با شکم مادر را احساس می کند. تحقیقات نشان می دهد که، نوزادها حتی برخوردهای مادر و پدر را از هم تفکیک می توانند، بکنند. به همین دلیل زود به زود با روغن بادام شکم خود را ماساژ دهید.

5- با نوزاد صحبت کنید:

کودکان بعد از 16 هفتگی می توانند، بشنوند و بعد از 27 هفتگی می توانند چیزهایی را که می شنوند به حافظه خود بسپارند و به آن واکنش هم نشان دهند. در خانواده های دو زبانه نوزاد به هر دو زبان واکنش نشان می دهد.

6- سفره خود را رنگارنگ کنید:

اگر می خواهید در آینده کودک تان مزه های مختلف را به راحتی تشخیص دهد، از غذاهای مختلف استفاده کنید. احساس لذت در نوزاد بعد از 12 هفتگی رشد می یابد و مزه ها را تشخیص می دهد.

7- موسیقی گوش دهید:

به موسیقی ها رومانتیک می توانید با نوزاد گوش دهید. به ویژه موسیقی های ویژه کودکان گوش دهید. گوش دادن به این موسیقی ها موجب می شود که کودک بعد از تولد هم با شنیدن این موسیقی ها آرام شوند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1055
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
روش های افزایش هوش کودکان در دوران بارداری | چگونه قبل از تولد (IQ) کودک را افزایش دهیم
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)