روش های افزایش قد | کدام غذاها سبب افزایش قد انسان می شوند

روش های افزایش قد | کدام غذاها سبب افزایش قد انسان می شوند

داشتن قد بلند موجب می شود که انسان زیبا و جذاب دیده شود، به همین دلیل بسیار از مردم به ویژه جوانان دوست دارند، قامت بلندتری داشته باشند و برای اینکار به استفاده از داروهایی شیمیایی و غیره رو می آورند، در حالی که با استفاده از مواد غذایی معمولی و بدون خطر هم می توان قد خود را بلندتر کرد.

یکی از تمایلات و خواست های امروزه بسیاری از جوانان داشتن قد بلندتر می باشد. بلندتر کردن قد می تواند به وسیله تغذیه اتفاق بیافتد، حتی اگر کوتاهی قد ناشی از علل ژنتیکی باشد.

شاید شما هم از خودتان این سوال را پرسیده باشید که چکار کنم تا قدم بلندتر شود؟ و در این رابطه هر کسی از دوستان، آشنایان و غیره پیشنهادهایی را برای شما کرده باشند و یا حتما داروهای افزایش قد را دیده اید که در تلویزیون های ماهواره ای و اینترنت به صورت گسترده تبلیغ می شوند. اما بهتر است، بدانید که قبل از استفاده از این داورها، لازم است ابتدا، از مواد غذایی طبیعی استفاده کنید. چرا که این مواد غذایی عوارض جانبی ندارند و از سوی دیگر بسیار ارزان و مفید برای بدن انسان می باشند.

آن چیزی که برای افزایش قد انسان نیاز می باشد، در واقع افزایش ترشح هورمون رشد است. این هورمون در غده هیپوفیز مغز ترشح می شود و با ترشح خود بر روی رشد استخوان ها تاثیر می گذارد. برای ترشح این هورمون رشد، ورزش کردن رژیم غذایی و غیره تاثیر گذار است. رژیم غذایی علاوه بر تاثیر در هورمون رشد، استخوان ها و بدن را آماده ساخت و ساز و متابولیسم مناسب می کند تا استخوان ها رشد خوبی داشته باشند. کمبود ترشح هورمون رشد به ویژه در دوران کودکی سبب توقف رشد طبیعی افراد و کوتاه قدی آن ها می شود.

اگر از قد خود ناراضی هستید، می توانید با استفاده همیشگی از برخی غذاها قدتان را بلندتر کنید. از جمله این غذاهای عبارتند از:

1- خوردن شیر:

خوردن روزی دو لیوان شیر برای بلندتر کردن قد بسیار مفید است. شب های قبل خواب یک لیوان شیر بخورید. موادی که در ترکیبات شیر وجود دارد، برای رشد هورمون های افزایش قد بسیار خوب است.

2- مصرف انجیر خشک:

انجیر خشک سرشار از ماده فیبر می باشد، که سبب تقویت فعالیت روده های می شود و برای بازسازی و تولید سلول های پروتئینی مفید است و در نتیجه سبب افزایش قد انسان می گردد.

3- استفاده از کلم بروکلی:

مصرف کلم بروکلی سبب تقویت سیستم ایمنی بدن می شود و در کودکان برای افزایش قد استفاده از کلم بروکلی بسیار مفید است.

4- استفاده از کره:

لازم است که غذاهای کودکان با روغن کره پخته شود. کره در ترکیبات خود به مقدار زیاد پروتئین و ویتامین های A، K و E دارد. علاوه بر این کره دارای مقدار زیاد مواد معدنی است. به همین دلیل در رشد کودکان تاثیر زیادی دارد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 44
تعداد کل آرا: 2882
تعداد کل بازدیدها: 219705
روش های افزایش قد | کدام غذاها سبب افزایش قد انسان می شوند
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3
loading...


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)