روش های ازبین بردن چربی مو: ماسک هایی که چربی مو را از بین می برند

روش های ازبین بردن چربی مو: ماسک هایی که چربی مو را از بین می برند

موهای چرب، بیشتر مشکل افراد با موهای صاف است. وقتی که مو، چرب می شود، به کف سر می چسبد و روغنی و کثیف به نظر می رسد. چربی از غددی در پایه ی مو ترشح می شود. ترشح چربی لازم است، زیرا از شکنندگی موها جلوگیری می کند. همچنین باعث درخشندگی موها می شود، ولی در افرادی که موهای چرب دارند، ترشح چربی بیش از حد است. سبب ناراحتی و اذیت فرد می شود و به نظر موها را کثیف نشان می دهد، از این رو، بسیار از افرادی که دارای موهای چرب می باشند، تلاش می کند از دست چربی مو رها شوند، برای اینکار نیاز نیست به انواع داروها و شامپوها و ... پناه ببرید، تنها کافی است با مطالعه این مطلعه با راه های خانگی و ساده از بین بردن چربی مو آشنا شوید.

داشتن موهای خیلی چرب یکی از مشکلات برخی از مردم می باشد. چرا که موهای چرب هم می توان ظاهر انسان را بد نشان دهد و هم می تواند موجب ریزش مو شود. موهای چرب خسته کننده هستند چون ظاهری کثیف و بد فرم به خود می گیرند. مهم نیست چند مرتبه موهای خود را می شویید مدتی پس از شستشو باز هم می بینید که چرب هستند. موهای چرب و روغنی در نتیجه ترشح بیش از حد سبوم از غدد سباسه در روی کف سر به وجود می آیند. با اینکه مقداری از این ترشح برای موها خوب است ولی مقدار زیادش می تواند منجر به چرب و روغنی شدن ظاهر موها شود.

دلایل دیگری نیز وجود دارد که چرا اینقدر زود موها چرب می شوند. برخی از این موارد عبارتند از استرس، عدم تعادل هورمونی، خوردن مقدار زیادی غذای چرب، استعداد ژنتیکی، آلودگی و برخی محصولات مراقبت از مو که حاوی مواد حساسیت زا هستند. اگر با موهای چرب مشکل دارید، و فکر می کنید که بر طرف کردن آن کار سختی است، اما توجه داشته باشید که کنترل آنها با درمان های زیر نسبتاً آسان است. از این چند روش پیروی کنید، آن گاه شما موهایی دارید که همیشه خواهان آن بودید.

نکات مهم برای رفع و کاهش چربی مو:

1- به تغذیه خود دقت کنید، این یکی از اصلی ترین شرط ها می باشد، از خوردن غذاهای پرچرب، سرخ شده، دودی شده، و از غذاهای شیرین امتناع کنید، تغذیه سالم داشته باشید و تا می توانید آب بخورید.

2- در درجه اول لازم است که موهای خود را درست بشورید، از آب سرد و گرم استفاده نکنید، آب سرد و گرم موجب فعالیت زیاد چربی ها و ترشح آنها می شود موهای خود را با آب ولرم بشورید.

4- از شامپوهایی که مخصوص موهای چرب می باشد استفاده کنید، در ترکیبات این شامپوها موادی مانند بابونه، آلوورا، کالاندولا، و ... به کار رفته که این مواد چربی مو را کاهش می دهد.

5- در موقع شستن موها، پوست سر خود را با ناخن نتراشید، این کار سبب افزایش فعالیت چربی ها می شود. پوست سر خود را با نوک انگشتانتان به صورت آرام ماساژ دهید.

6- از ژل های مو، واکس و مواد دیگر استفاده نکنید، از شانه های سیمی استفاده نکنید، از شانه های معمولی استفاده کنید.

7- در حد امکان کمتر از سشوار استفاده کنید.

8- برای موهای خود از ماکس هایی که چربی مو را کاهش می دهند استفاده کنید. این ماسک ها لازم است هفته ای 2 الی 3 بار استفاده شود.

- استفاده از ماسک برای کاهش چربی مو:

1- ماسک پودر خردل:

پودر خرل را با آب ولرم مخلوط کنید، و بر روی پوست سر خود بکشید، 5 الی 10 دقیقه صبر کنید و سپس موهایتان را بشورید.

2- ماسک نان چاودار (Rye bread)

این نان را در آب خیس کنید که به شکل خمیر در آید. و سپس بر روی موهای خود بمالید. بعد از ده دقیقه موهای خود را بشورید.

3- یک عدد زرده تخم مرغ، یک و نیم لیوان آب لیمو، به اندازه یک قاشق چای خوری عسل، یک حبه سیر(بکوبید و از شیره اش استفاده کنید) را با هم مخلوط کنید، و بر ریشه ی موهای خود بکشید، سپس بر روی موها روسری ببنید، و بعد از یک ساعت موهای خود را بشورید.

4- قبل از شستن مو، به ریشه های آنها ماست بمالید. ماست می تواند چربی مو را کاهش دهد.

5- قبل از شستن موها به ریشه های مو آلوورا بمالید و بعد از بیست دقیقه موهای خود را بشورید.

6- بعد از شستن موهای از گیاهان دارویی استفاده کنید، این خیلی موثر است، استفاده از بابونه، بلوط، گل سرخ، پوست انار، بذر زالزالک و ... مفید است. این گیاهان را به اندازه 3 قاشق غذاخوری، یا یک و نیم لیتر آب بجوشانید و بگذارید تا دم بکشد، و بعد از خنک شدن از صافی رد کنید و آن بر روی موهای تمیز خود بمالید، می توانید چند گیاه را با هم ترکیب کنید

7- برای موهای چرب ویتامین ها و مواد معدنی ویژه ای هم وجود دارد، که می توانید از آهن، گوگرد، ویتامین های گروه C و B استفاده کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1117
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
روش های ازبین بردن چربی مو: ماسک هایی که چربی مو را از بین می برند
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)