روش های آسان از بین بردن الکتریسیته ساکن لباس ها بدون استفاده از مواد شیمیایی

روش های آسان  از بین بردن الکتریسیته ساکن لباس ها بدون استفاده از مواد شیمیایی
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1399/03/10

در مقاله نحوه رفع و از بین بردن خاصیت الکتریسیته لباس در خصوص برخی از روش های از بین بردن الکتریسیته ساکن لباس های پلی استری توضیح داده شد. این روش ها بیشتر در شستن و نحوه پوشیدن این لباس های پلی استری بکار برده می شد. در این مقاله برخی از روش های جالبی که شما می توانید بدون استفاده از مواد شیمیایی الکتریسیته ساکن لباس ها را از بین ببرید توضیح داده می شود. در واقع سعی می شود که در اینجا به شما کمک کنیم که با راهکارهای زیر چسبندگی لباس ها را که ناشی از الکتریسیته ساکن است، از بین ببرید.

یک راه برای رفع الکتریسیته ساکن لباس های پلی استر این است که از سنجاق قفلی در آستر و لبه های لباس یا کت خود استفاده کنید. سنجاق قفلی که جنس فلزی دارد، بصورت یک زمین یا دستگاه پایه الکتریسیته(Grounding device) عمل کرده و بار استاتیک لباس را خنثی می کند. این روش به سبب اینکه شما به جایی از لباس آسیب نزدید و از ماده شیمیایی مانند نرم کننده یا اسپری استفاده نکرده اید بسیار مفید است.

روش دیگر این است که شما چوب لباسی را به روی لباس خود بمالید. اگر شما چوب لباسی دارید، می توانید از آن برای از بین بردن حالت استاتیک/الکتریسیته ساکن استفاده کنید. تنها کافیست که چوب لباسی را روی لباس بمالید تا این بار الکتریسیته را بشکند. این چوب لباسی باید فلزی باشد تا مانند سنجاق قفلی یون های الکتریکی روی لباس شما را خنثی سازد.

راه آسان دیگر برای از بین بردن الکتریسیته لباس های پلی استری این است که از آب استفاده کنید. برای این کار می توانید یک تکه پارچه یا دستمال را برداشته، مرطوب کرده و روی لباس خود بمالید. آب بار الکتریسیته لباس را خنثی کرده و حالت چسبندگی لباس را از بین می برد. توجه داشته باشید که مقدار این آب زیاد نباشد، البته خوبی الیاف پلی استری این است که سریع خشک می شوند، بنابراین لباس شما مدت زیادی مرطوب نمی ماند.

روش آخر در زمانی کاربرد دارد که شما لباس پلی استری خود را پوشیدید، در جایی خارج از خانه هستید و این حالت الکتریسیته ساکن لباس ایجاد شده است. برای از بین بردن این الکتریسیته لباس می توانید یک تکه جسم فلزی مانند یک میله فلزی، نرده یا امثالهم را لمس کنید. جنس فلز این اجسام به شما کمک می کند که بار الکتریسیته لباس خود را از بین ببرید.

همچنین اگر در مکانی هستید که می توانید از دستگاه های رطوبت ساز/دستگاه های بخار استفاده کنید. این کار نیز می تواند بسیار برای شما موثر باشد. زیرا چسبندگی و شوک الکتریسیته ساکن در هوا و فضای خشک سریعتر منتقل می شود؛ در حالیکه ذرات آب سبب می شوند که این بار الکتریکی شکسته شده و از بین برود.

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 4.1
مجموع آرا: 35

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 92
تعداد کل نظرات : 60
تعداد کل آرا: 809
تعداد کل بازدیدها: 198245

نظرات کاربران

*