روش هایی مناسب برای شستن لباس ها و پارچه های کتان

روش هایی مناسب برای شستن لباس ها و پارچه های کتان
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/09/21

تمییز شدن و بو نگرفتن لباس ها یکی از دغدغه های اصلی خانم های خانه دار است. در این مطلب قصد داریم راهکاری را به شما آموزش دهیم که با استفاده از آن می توانید لباس ها و پارچه های کتان خود را تمییز کنید و از بوی نامطبوع لباس ها جلوگیری کنید. با ما همراه باشید.

چگونه شلوار کتان و سایر لباس ها کتان را بشوییم؟

برای شستن پارچه های کتان می توانید از روش زیر استفاده کنید.

  • اگر لباس ها را تا لحظه شستشو در کمد نگه می دارید، برای از بین رفتن بوی نامطبوع و بو نگرفتن لباس های تمیز، مقداری جوش شیرین به آن ها اضافه کنید.
  • به پودر لباس شویی، یک چهارم تا نصفه پیمانه جوش شیرین اضافه کنید تا هم حکم نرم کننده را داشته باشد و هم قدرت پاک کنندگی پودر را افزایش دهد.

روش هایی مناسب برای شستن لباس ها و پارچه های کتان

  • هنگامی که لباس های سفید شما در اثر شستن آن ها با لباس های رنگی، رنگ می گیرد، می توانید برای جلوگیری از این اتفاق می توانید لباس ها را در محلول جوش شیرین، نمک و پودر شوینده و آب خیس کنید.
  • هنگامی که لباس ها شما بوی روغن و گریس گرفته، روی آن ها جوش شیرین بریزید و در داخل کیسه زباله بگذارید. پس از دو روز آن ها را در بیاورید و بشویید.
  • اگر بوی سیگار از لباستان نمی رود نصف پیمانه جوش شیرین را با داخل 4 لیتر آب حل کنید. لباس ها را یک ساعت قبل از شستشو، در آن خیس کنید تا خشبو شوند.
  • بهترین شوینده شلوار کتان، خود جوش شیرین است. به جای خرید نرم کننده ها آماده نصف پیمانه جوش شیرین را در دور آبکشی به ماشین لباس شویی اضافه کنید تا لباس ها نرم تر شده و بوی تازه تری دهند.
  • همچنین با جوش شیرین می تواندی کپک را از ماشین لباس شویی خود دور کنید. پس از چند بار استفاده ماشین لباس شویی، مقداری جوش شیرین روی قسمت استیل ماشین بریزید  و تا بوی بهتری داده از رشد کپک جلوگیری کند.

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 3.5
مجموع آرا: 4

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 841
تعداد کل آرا: 5545
تعداد کل بازدیدها: 1659063

نظرات کاربران

*