روش هایی برای پرپشت و سالم کردن مو | چگونه مو سالم و پرپشتی داشته باشیم

روش هایی برای پرپشت و سالم کردن مو | چگونه مو سالم و پرپشتی داشته باشیم

سلامتی مو و بلند و پشت بودن آن خواست و آرزوی بسیاری از مردم می باشد. به همین دلیل برخی از مردم برای داشتن موهای سالم و پر پشت به روش های مختلف روی می آورند. ولی خوب است که به روش های شاده می توان جوش و اکنه روی پوست سر را از بین برد و همچنین به سلامتی و زیبایی مو کمک کرد.

زمانی که پوست های مرده روی سر، به همراه باکتریهای آن در یکجا قرار گیرند، سبب به وجود آمدن آکنه و جوش در سر می شود. تغییرات هورمونی، رژیم ناسالم، آلرژی، عدم رعایت بهداشت، شرایط مرطوب، موهای کثیف و برخی مواد شیمیایی می تواند منجر به به وجود آمدن آکنه بر روی پوست سر شود.

البته استرس و خستگی هم می تواند بر روی پوست سر آکنه را به وجود آورد. برای برطرف کردن اکنه های موجود بر روی پوست سر نیاز نیست که حتما به دکتر پوست مراجعه کنید.

طریقه معالجه آکنه های پوست سر

1- ترشی موجود در آب گوجه فرنگی، خواص بر طرف کننده گی آکنه را دارد. آب گوجه فرنگی تازه را بر روی پوست سر بمالید و 10 دقیقه صبر کنید و سپس آن را بشورید.

2- یک قاشق آب گوجه فرنگی را با چند قطره آب لیمو، و نصف قاشق عسل، مخلوط کنید و 5 دقیقه صبر کنید. سپس با آب ولرم بر روی پوست سر بمالید.

این ماسک ها را چند روز استفاده کنید.

3- در همین حال می توانید سرکه سیب، و آب ولرم را مخلوط کرده و بر روی سر خود بمالید. 5 الی 10 دقیقه صبر کنید و سپس با اب تمیز دوباره آن را بشورید. هر وقت که موهای خود را با شامپو می شورید این کار را تکرار نماید.

4- برگ آلووئرا را بریده و شیره آن را بر روی پوست سر بمالید. در طول هفته 2 بار این کار را انجام دهید.

با انجام دادن این کارها، موهای شما سالمتر و پرپشت تر خواهد شد. البته باید خاطر نشان کرد که، آب گوجه فرنگی علاوه بر تقویت و درخشندگی مو برای استخوان، پوست و دندان نیز مفید است. برای نشاط و طراوت پوست، گوجه فرنگی له شده را به مدت 10 دقیقه روی آن قرار دهید بسیاری از مردم در دنیا پوست صورت خود را روزی دو مرتبه و هر بار به مدت 15 دقیقه با آب و گوشتابه گوجه فرنگی می پوشانند و این به آنها کمک می کند تا چربی سطح پوستشان را کاهش دهند. و اگر دارای پوست حساسی هستید که مرتب جوش می زند سعی کنید تا بدن خود را با آب گوجه فرنگی شستشو دهید. این عمل شادابی پوست شما را تضمین می کند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 410
تعداد کل نظرات : 22
تعداد کل آرا: 302
تعداد کل بازدیدها: 6213


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)