روش صحیح شستن سبزیجات

روش صحیح شستن سبزیجات

شستن سبزیجات مسئله ی بسیار مهمی است که خانم های خانه دار باید به آن بسیار توجه کنند. سبزی به دلیل گل و لای بسیار زیادی که دارد می تواند باعث مسمومیت و بیماری های بسیاری بشود. و در شستن آن بباید بسیار دقت کرد. دستورالعمل های زیادی برای شستن سبزی ارائه شده از جمله شستن سبزی با نمک و یا با سرکه و یا محلول های پاک کننده و شوینده، اما در این مطلب ما قصد داریم به دستورالعمل چهار مرحله ای وزرات بهداشت برای شستن سبزی بپردازیم.

نحوه ی صحیح شستن سبزی به شکل زیر می باشد:

مرحله ی پاکسازی سبزی

تمام برگ ها و ساقه های اضافی و خشک و زرد را بگیرید و همچنین گل و لای موجود در سبزی را جدا کنید.

مرحله انگل زدایی سبزی

به ازای هر لیتر آب، 3 تا 5 قطره مایع ظرف شویی اضافه کنید و طوری آب را هم بزنید که کف کند. اکنون سبزی هایی که پاک کرده اید را در این محلول بریزید و پس از 15 تا 20 دقیقه، آب را به آرامی خالی کنید و سبزی را داخل سبد دیگری بریزید.

مرحله ی میکروب زدایی

برای میکروب زدایی از سبزی به سبزی که در آب غوطه ور است، کمی مواد ضد عفونی کننده که حاوی کلر است اضافه کنید. البته بهتر است که طبق دستوراعملی که روی مایع ضد عفونی کننده نوشته شده، عمل کنید.

مرحله آبکشی سبزیجات

بهتر است برای باقی نماندن اثر مواد شوینده و ضد عفونی کننده که در دو مرحله ی قبل استفاده کردید، بار دیگر روی سبزی ها را در آب غوطه ور کنید و آن ها را تمییز کنید. سبزی ها را آبکشی کنید و سپس آن ها را داخل سبدی بریزید تا برای مصرف اعضای خانواده آماده شوند.

در کشور ما به دلیل استفاده از کود های انسانی و فاضلاب، باید از این دستورالعمل برای شستن سبزی ها استفاه شود و گرنه قطعا با استفاده از این مواد شوینده، ارزش غذایی آن ها دچار تغییر می شود.

 روش صحیح شستن سبزیجات

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 3
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 594
تعداد کل آرا: 3995
تعداد کل بازدیدها: 650137


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)