روش ساده و طبیعی پیشگیری از عرق کردن | چرایی عرق کردن بیش از اندازه در فصل تابستان

روش ساده و طبیعی پیشگیری از عرق کردن | چرایی عرق کردن بیش از اندازه در فصل تابستان
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/03/30

کم کم داریم به فصل تابستان نزدیک می شویم، گرمای هوا در این فصل سبب عرق کردن بسیاری از مردم می شود و بسیاری از افراد برای پیشگیری از عرق کردن در فصل تابستان به انواع مواد شیمیایی و درمان های مختلف روی می آورند که اگر چه می تواند از مواد و لوازم شیمیایی موثر باشند، ولی به دور از عوارض جانبی نیستند، به همین دلیل در این مقاله روش طبیعی و ساده پیشگیری از عرق کردن را تقدیم شما می کنیم.

عرق کردن یکی از پروسه های لازم و ضروری برای ارگانیسم بدن انسان می باشد. ترشحات عرق مواد غیر ضروری و غیر لازم و نیز سموم را از بدن دفع می کند و برای ثابت نگه داشتن دمای بدن بسیار مفید است. در زمان انجام کارهای فیزیکی عرق کردن خیلی بیشتر رخ می دهد، اما در زمان بالا بودن دما و نیز تنش های شدید روحی - روانی هم عرق رخ می دهد. در روم باستان عرق کردن را رمز سلامتی می دانستند و به جای گفتن این جمله که سلامتی هستی؟ می گفتن چگونه عرق می کنی؟

با وجود اینکه عرق کردن روند طبیعی در ارگانیسم بدن انسان می باشد، اما گاهی عرق کردن بیش از حد نرمال و طبیعی رخ می دهد. بر اساس گفته های پزشکان، اگر چه عرق کردن یک اتفاق فیریولوژیکی نرمال می باشد، اما عرق کردن بیش از اندازه در اصطلاح علم پزشکی هیپرهیدروز (Hyperhidrosis) یا تعریق بیش از حد و غیرطبیعی می گویند و وضعیتی است که عرق کردن به طور غیر طبیعی افزایش یافته ‌است. عرق کردن بیش از اندازه می تواند به علل و دلایل مختلفی باشد رخ دهد، در برخی موارد به علت هورمونی، عفونتی، بیماری های مزمن، کمبود ویتامین، کمبود کلیسم و همچنین سندرم خستگی مزمن (Chronic fatigue syndrome)، می تواند علت عرق کردن باشد.

روش ساده و طبیعی پیشگیری از عرق کردن | چرایی عرق کردن بیش از اندازه در فصل تابستان

عرق کردن بدن معمولاً یکی از خصوصیات و اتفاقات مخصوص فصل تابستان می باشد. اما برای افرادی که بیش از حد عرق می کند، فرقی در فصول سال نمی کند. چرا که، عرق کردن در این افراد به علت گرمایی هوا نیست، بلکه با ارگانیسم بدن ارتباط دارد. این مشکل در زنان بالای 48 سال بیشتر دیده می شود. طبیعی است که در موقع عرق کردن انسان ناراحت می شود و از بدن انسان بوی بدی به مشام می رسد. لذا برای پیش گیری از این اتفاق وسایل مختلف را افراد تهیه می کنند.

برای افرادی که بیش از حد عرق می کنند، پزشکات توصیه می کنند، بهترین و راحت ترین روش برای این منظور حمام کردن در وان های حمام گیاهی می باشد. به ویژه وان حمامی که از گل بنفشه، گل همیشه بهار و گل آفتاب رو آماده شده باشد، بسیار مفید و موثر می باشد. وسایل ضد عرق و ضد بوی روزانه، اگر چه می توانند در این باره مفید باشند، اما آنها دارای عوارضی نیز می باشند، چرا که آنها مانع از عرق کردن نرمال بدن نیز می شوند. در زمان عرق کردن زیاد به جای استفاده از دئودورانت از سنگ زاج استفاده کنید، این سنگ بهترین وسیله طبیعی ضد تعریق می باشد. این بعد از حمام کردن و در زمانی که بدن تا حدی مرطوب می باشد، به ناحیه زیر بغل و دست ها از این سنگ مالیده شود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 3

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 96
تعداد کل آرا: 3344
تعداد کل بازدیدها: 859879

نظرات کاربران

*