روش ساده محاسبه و حفظ کردن نسبت های مثلثاتی

روش ساده محاسبه و حفظ کردن نسبت های مثلثاتی
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1398/10/04

شاید شما هم یکی از کسانی باشید که در حفظ کردن نسبت های مثلثاتی مشکل دارید. در اینجا و در فیلم زیر به شما روشی ساده برای حفظ کردن و به خاطر سپردن نسبت های مثلثاتی(سینوس و کسینوس) در ریاضی آموزش می دهیم. با این کار شما دیگر نیاز به همراه داشتن جدول نسبت های مثلثاتی ندارید و می توانید آنها را همیشه به خاطر سپرده و اگر هم فراموش کردید با استفاده از این تکنیک سینوس و کسینوس این زوایای مثلثاتی را محاسبه کنید.

ابتدا کف دست چپ و انگشتان آن را کاملا باز کنید.

سپس درجات را به ترتیب روی انگشتان دستتان بنویسید.

سپس عبارت رادیکال کسر بر 2 را مطابق ویدئو زیر روی کف دستتان بنویسید.

حال انگشت مربوط به زاویه ای که سینوس آن را می خواهید خم کنید. برای مثال انگشت مربوط به 30 درجه که انگشت دوم است را خم کنید.

سپس تعداد انگشتان زیر انگشت خم شده که برای زاویه 30 درجه یک عدد است را زیر رادیکال بنویسید. یعنی سینوس 30 درجه برابر با رادیکال 2 به روی 2 است که یعنی همان یک دوم(2/1) یا نیم می شود. به همین ترتیب می بینید که سینوس 45 درجه برابر با رادیکال 2 به روی 2 است، سینوس 60 درجه برابر با رادیکال 3(3 انگشت زیر آن است) به روی 2 است و سینوس 90 درجه برابر با رادیکال 4 به روی 2 است که مساوی با 1 می شود.

جالب است که برای محاسبه کسینوس هر زاویه می توانید تعداد انگشتان بالای انگشت خم شده را بنویسید و محاسبه کنید. برای مثال برای زاویه 30 درجه کسینوس آن می شود رادیکال 3 به روی 2 (رادیکال سه دوم)

در فیلم زیر نحوه محاسبه و حفظ کردن نسبت های مثلثاتی یا همان سینوس و کسینوس پنج زاویه نشان داده شده است.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 4.3
مجموع آرا: 63

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 6
تعداد کل نظرات : 1
تعداد کل آرا: 78
تعداد کل بازدیدها: 10038

نظرات کاربران

*