روش درست ایستادن | تمرینی ساده برای درست کردن ستون فقرات

روش درست ایستادن | تمرینی ساده برای درست کردن ستون فقرات
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/12/10

برخی از افراد به علت سبک زندگی و یا شغلی که دارند، موجب می شود که قامت و شانه های آن رو به جلو باشد و در حین راه رفتن این طور به نظر برسد که گویا، کمی به جلو خم شده اند. داشتن چنین خصوصیتی اصلا شایسته نیست و انسان باید تلاش کند تا قامتی صاف و کشیده داشته باشد.

شما حتما افرادی را دیده ایده که ستون فقراتشان کج شده و یا کمی به جلو خم شده است، در این اطراف معمولا شانه ها و گردن جلوتر از بدن قرار می گیرد و این حس را به انسان می دهد که گویا این افراد در حال راه رفتن کمی به جلو خم شده اند و یا قوز کرده اند. داشتن چنین حالاتی می توان برای بسیاری از مردم آزار دهنده باشد و موجب ناراحتی شود. به همین دلیل برخی از افراد برای برطرف کردن آن به دکتر مراجعه می کنند و برخی دیگر سعتی می کنند با رفتن به سالن های ورزشی و انجام ورزش های مختلف این عارضه را از بین ببرند. اما این امکان همیشه برای انسان وجود ندارد و گاهی انسان وقت این کارها را ندارد، از این رو، خیلی ها دنبال روشی ساده و راحت می باشند که بتوانند با انجام روزانه آن در خانه به مدت چند دقیقه عارضه خم شدن ستون فقرات را درمان نمایند. به همین دلیل در این مطلب راهی ساده و خانگی را برای درمان این عارضه به شما معرفی می کنیم.

خم شدن و کج شدن ستون فقرات در سال های اخیر در میان مردم به صورت گسترده شایع شده است. لذا توجه داشته باشید که این مشکل را می توان هم از طریق تمرینات ورزشی و هم از طریق روش های طبی درمان و برطرف کرد.

به وسیله تمرینات ورزشی در مدت مدت کوتاهی می تواند وضعیت ناخوشانیده به وجود آمده در ستون فقرات را برطرف کردن و در نهایت به قامت ایده آل دست یافت. عرضه خم شدن ستون فقرات به ویژه در افرادی که بیشتر زندگی نشسته دارند و یا در اداره به مدت طولانی در برابر کامپیوتر و پشت میز می نشینند، بیشتر روی می دهد.

- چگونه از این عارضه رها شویم: وضعیت رهایی

برای این منظور، بر روی شکم به صورت خیلی صاف دراز بکشید و پیشانی خود را به زمین بگذارید. دست های خود را به طرف ران ها و پهلوها بکشید، آرنج ها خود را صاف نگهدارید و پاها را به یکدیگر بچسبانید. مطابق تصویر زیر:

روش درست ایستادن | تمرینی ساده برای درست کردن ستون فقرات

1- ابتدا نفس خود را بیرون دهید: عمل بازدم

در شرایطی که وضعیت دست ها و پاهای خود را تغییر ندهید، ابتدا سر و سپس سینه خود را به طرف بالا بلند کنید و نیز عمل بازدم را انجام دهید.

2- نفس بگیرید: عمل دم

بعد از اینکه سر و سینه خود را به سمت بالا بردید، بدن و سر را آرام آرام به پایین بیارید و عمل دم را انجام دهید. این حرکت را ده بار تکرار کنید.

در طول هفته جمعاً سه بار این تمرین را انجام دهید. با انجام این تمرین شما عضلات ستون فقرات، شکم و پهلوها را تقویت می کنید. این تمرینات در عملکرد همه اندام های داخلی بدن هم تاثیر مثبت می گذارد و شما خودتان را خیلی بهتر احساس خواهید کرد و پر انرژی خواهید شد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 83
تعداد کل آرا: 3122
تعداد کل بازدیدها: 376540

نظرات کاربران

*