روش جدید مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی در سال 96

روش جدید مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی در سال 96
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/12/28

درصد قابل توجهی از مردم کشور ما بویژه قشر کارگر و کارمندانی که در بخش خصوصی کار می کنند، حق بیمه به سازمان تامین اجتماعی ایران پرداخته کرده و دارای سوابق بیمه ای در این سازمان هستند. اخیرا با توسعه دولت الکترونیک در ایران یکی از خدماتی که بصورت الکترونیکی ارائه می شود، خدمات سازمان تامین اجتماعی است که مهمترین آنها سامانه مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی است. در زیر جدیدترین روش مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی توسط بیمه شدگان تامین اجتماعی را با توجه به تغییرات در پورتال سازمان تامین اجتماعی تا این تاریخ(تیرماه 96) توضیح داده می شود.

برای مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی شما باید ابتدا وارد آدرس وبسایت زیر شود:

https://account.tamin.ir/auth/login

اگر تاکنون در سامانه مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی ثبت نام نکرده اید، باید گزینه ثبت نام را در این صفحه بزنید. ولی اگر قبلا ثبت نام کرده اید و رمز عبور دارید، می توانید با وارد کردن کد کاربری و رمز عبور وارد سامانه شده و سوابق خود که در دو حالت کلیه سوابق و سوابق بعد از سال 1386 است را مشاهده نمایید.

روش جدید مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی در سال 96

در صفحه ثبت نام شما باید شماره ملی و شماره تلفن همراه( به همراه انتخاب اپراتور تلفن همراه) را وارد کنید. توجه کنید که این شماره باید صحیح وارد شود، چون این سامانه پس از مطابقت دادن شماره کد ملی با شماره تلفن همراه، در صورتیکه صحیح باشد، شما را وارد صفحه ی وارد کردن اطلاعات فردی می کند. در صورتیکه شماره کد ملی شما با شماره سیمکارت تطابق نداشته باشد شما باید برای تطبیق مدارک و شناسایی با مدارک شناسایی خود به شعبه بیمه تامین اجتماعی که در آن پرونده دارید، مراجعه کنید.

روش جدید مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی در سال 96

در صورت مطابقت شماره ملی با شماره تلفن همراه، شما وارد صفحه اطلاعات فردی می شوید که باید اطلاعات فردی مانند کد ملی، شماره شناسنامه، استان و شهر محل اقامت، کد شهر، پاسخ به سه سوال امنیتی و غیره را وارد کنید. ضمن اینکه شما باید یک رمز برای ورود به سامانه مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی تعریف کنید- توجه کنید که این رمز را به منظور تایید صحت آن باید دو بار در این صفحه وارد کنید. توجه کنید که این رمز را به خاطر داشته باشید چون تنها با آن می توانید وارد صفحه مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی خود شوید.  در نهایت پس از وارد کردن تمام اطلاعات خواسته شده بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

در مرحله بعد وارد صفحه ای می شوید که به شما می گوید زمانی برای تطبیق اطلاعات شما نیاز است و نتیجه این ثبت نام طی ۴۸ ساعت آینده به اطلاع شما خواهید رسید.  

در نهایت طی همین 48 ساعت، پیامکی به شماره تلفن همراه وارد شده مبنی بر تایید یا عدم تایید اطلاعات ارسال خواهد شد. در صورت تایید اطلاعات، شما می توانید با نام کاربری تان که همان کد ملی است و رمز عبور/پسورد(password) که در صفحه ثبت نام تعریف کرده اید وارد سامانه مشاهده سوابق بیمه شده و سوابق بیمه تامین اجتماعی خود را وارد کنید.

صفحه اصلی مشاهده سوابق بیمه شدگان را در زیر مشاهده می نمایید:

روش جدید مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی در سال 96

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 3.6
مجموع آرا: 7

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 458
تعداد کل آرا: 4427
تعداد کل بازدیدها: 1957319

نظرات کاربران

*