روش تهیه ماسک خرمالو | طرز تهیه ماسک خرمالو

روش تهیه ماسک خرمالو | طرز تهیه ماسک خرمالو
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/09/28

همانطور که در مطلب خرمالو در بارداری | خرمالو و دیابت | خواص خرمالو برای پوست گفته شد، خرمالو خواص و فوائد بسیاری دارد که یکی از مهمترین خواص خرمالو برای شادابی و جوان سازی پوست است که می توان از آن ماسک پوست تهیه و مصرف کرد. در این نوشته چند روش تهیه ماسک خرمالو آموزش داده می شود.

ماسک خرمالو برای تمیز کردن دانه های ریز چربی

برای تهیه ماسک خرمالو به جهت از بین بردن دانه های ریز چرب روی پوست، می بایست یک خرمالوی بزرگ و رسیده/له شده را با یک چهارم فنجان شکر قهوه ای و يك قاشق غذاخوري روغن زيتون مخلوط كنيد و بر روی پوست تان مالش دهید. پس از 10 دقیقه می توانید صورت تان را با آب ولرم بشویید. با این نوع ماسک خرمالو می توانید چربی های ریز روی پوست را کاملا از بین ببرید.

ماسک خرمالو برای روشن کردن پوست

برای تهیه ماسک خرمالو به منظور روشن و شفاف کردن پوست، شما باید دو عدد خرمالو را با یک هویج رنده شده مخلوط کرده و روی پوست تان بگذارید. بعد از حدود پانزده دقیقه می توانید صبر کنید تا این میوه خوش رنگ اثر خود را روی پوست بگذارد. سپس می توانید پوست خود را به آرامی با آب سرد بشویید.

ماسک خرمالو برای جوان سازی پوست

یکی دیگر از ماسک هایی که می توانید با میوه خرمالو تهیه کنید، ماسکی برای جوان سازی پوست و از بین بردن چین و چروک پوست است. برای تهیه این نوع ماسک خرمالو می توانید یک عدد خرمالوی رسیده و نرم را له کرده به آن آرد جو یا دیگر انواع آرد غلات بیافزایید تا مخلوط یعنی ماسک به حالت خمیری درآید. حال می توانید با استفاده از ابزاری مانند قلم مو، ماسک را روی پوست تان بمالید و بعد از حدود 15 دقیقه این ماسک را روی پوست خود بگذارید. سپس می توانید صورت تان را با آب گرم/ولرم بشویید تا مواد این ماسک خرمالو پاک شده و سپس با حوله ای پاک کنید.

ماسک دیگری که می توانید برای از بین بردن چین و چروک پوست با خرمالو تهیه کنید، استفاده از یک خرمالو رسیده و له شده و مخلوط کردن آن با زرده تخم مرغ و مقدار کمی آبلیمو است. این ماسک خرمالو علاوه بر از بین بردن چین و چروک صورت، منافذ باز شده پوست شما را از بین می برد. یادآور می شوم که در استفاده از این ماسک هم حدود 15 دقیقه ماسک باید روی پوست صورت یا بدن شما باقی بماند و سپس آن را شسته و تمیز کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 344
تعداد کل آرا: 3649
تعداد کل بازدیدها: 1292588

نظرات کاربران

*