روش تشخیص سالم بودن دستگاه تنفسی | چگونه می توان سن دستگاه تنفسی انسان را تعیین کرد؟

روش تشخیص سالم بودن دستگاه تنفسی | چگونه می توان سن دستگاه تنفسی انسان را تعیین کرد؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/08/27

یکی از اندام های مهم و حیاتی در انسان، سیستم تنفسی و یا دستگاه تنفس می باشد که از اجزایی مانند بینی، حنجره، نای، ریه ها، و ... تشکیل شده است، مراقبت و نگهداری از دستگاه تنفسی بسیار مهم می باشد چرا که این دستگاه اکسیژن مورد نیاز بدن را تامین می کند، ولی برای اینکه از سلامتی و جوان و یا پیر بودن دستگاه تنفسی خود خبردار شویم، نیازی نیست که حتما به پزشک مراجعه کنیم، بلکه با انجام تست گفته شده در این مطلب به راحتی و در کمتر زمان و همچنین بدون هزینه از سلامتی دستگاه تنفسی خود می توانیم آگاه شویم. برای دانستن چگونگی تعیین سن دستگاه تنفسی این مطلب را با دقت مطالعه فرمایید.

دستگاه تنفس (Respiratory System) در انسان شامل شش ها، مجاری هوا، قفسه سینه که شش ها را در خود جای داده و ماهیچه های تنفسی است .شامل میشود. وظیفه دستگاه تنفس تأمین اکسیژن برای سلولهای بدن و دفع دی اکسید کربن (گاز کربنیک) حاصل از متابولیسم است. دستگاه تنفسی بدن انسان شامل اجزا گفته شده در این تصویر می باشد.

 روش تشخیص سالم بودن دستگاه تنفسی | چگونه می توان سن دستگاه تنفسی انسان را تعیین کرد؟

تعیین سلامتی و سن دستگاه تنفسی از اهمیت ویژه ای برخوردار است، برای دانستن سن و سلامتی دستگاه تنفسی می توانید به روش گفته شده در این مطلب، به تعیین وضعیت و سن دستگاه تنفسی خود بپردازید.

نحوه اجرای تست

به مدت 5 دقیقه ساکت بشینید، سپس دو الی سه بار به صورت عمیق دم و بازدم داشته باشید، و بعد دوباره نفس بگیرید و نفس خود را نگهدارید، دماغ خود را هم با انگشتتان فشار دهید، و توجه کنید که به این وضعیت چند ثانیه می توانید، بمانید، نتایج نشان می دهد که سن سیستم تنفسی شما چقدر می باشد.

- نتایج:

- اگر توانستید 50 دقیقه نفس خود را نگهدارید، نشان می دهد که سن سیستم تنفسی شما 20 سال می باشد.

- اگر 45 ثانیه نفس خود را نگه داشتید، سن سیستم تنفسی شما 30 سال می باشد.

- اگر 40 ثانیه نگه داشتید، سن سیستم تنفسی شما 40 سال است.

- اگر 35 ثانیه نفس خود را نگه دارشتید، سن سیستم تنفسی شما 50 سال می باشد.

- اگر 30 ثانیه نفس خود را نگه داشتید، سن سیستم تنفسی شما 60 سال می باشد.

اگر نتیجه بدست آماده با سن و سال شما خیلی فرق می کند، این نشان می دهد که در سیستم تنفسی و یا سیستم قلبی – عروقی شما مشکل جدی وجود دارد. برای بررسی های بیشتر بهتر است به دکتر مراجعه کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 60
تعداد کل آرا: 3000
تعداد کل بازدیدها: 277085

نظرات کاربران

*
NM
نویسنده مطلب ( 2017-11-18 15:51:59 )
در متن مقاله، در بخش نتایج در نتیجه اول منظور از 50 دقیقه، 50 ثانیه می باشد، که اشتباه تایپی است. از این بابت از خوانندگان محترم پوزش می طلبم.