روشی ساده برای سلامتی | روزانه پاهای خود را ده دقیقه به بالا نگه دارید

روشی ساده برای سلامتی | روزانه پاهای خود را ده دقیقه به بالا نگه دارید
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/12/19

روش های زیادی برای حفظ سلامتی وجود دارد، برخی از روش ها سخت و ممکن است طاقت فرسا باشند ولی برخی دیگر ار روش ها بسیار ساده و راحت هستند و نیازی به هیچ گونه وسایل جانبی و یا حرکات سخت ورزشی ندارند، یکی از این روش ها بالا بردن پاها و تکیه دادن آنها به دیوار می باشد که فوائد زیادی دارد.

انسان همیشه دنبال حفظ و مراقبت از سلامتی و تندرستی خود می باشد، برای داشتن تنی سالم و تندرست روش هایی زیادی وجود دارد، ولی برخی از این روش ها مانند رفتن به سالن های ورزشی وقت گیر و وهزینه بر می باشند، از این رو، بسیاری از افراد دنبال روش هایی هستند که در عین راحتی و ساده بودن فوائد زیادی داشته باشد و سلامتی آنها را تضمین نماید. به همین دلیل روشی ساده و راحت وجود دارد که ضمن مناسب بودن برای هر سنی سلامتی انسان را نیز حفظ می کند.

روشی که در این مقاله خدمتتان معرفی می کنیم روشی جهانی است. اما این روش در اصل روسی است که از زمان های گذشته پزشکان آن را توصیه می کردند، در نگاه اول شاید خنده دار به نظر برسد، اما برای سلامتی انسان، بیش از اندازه مفید است و از افراد جوان تا سن بالا می توانند این روش را انجام دهند و برای هر کسی مفید است.

این حرکت شبیه حرکات یوگا است، با این حال در این حرکت هیچ کار سختی وجود ندارد، عضلات نمی گیرد، پاها درد نمی کند. تنها نیاز است که دراز بکشید و پاهای خود را بالا ببرید و به دیوار تکیه دهید. در زمان دراز کشیدن می توانید زیر کمرتان تشک و بالشت بگذارید. سعی کنید که، دست ها، کمر و پاها راحت باشد.

- فوائد این روش:

- گردش خون در پاها بهتر می شود.

- کار قلب راحت تر می گردد و فعالیت نرمالی دارد.

- تورم و ورم های پا از بین می رود.

- سیستم لنفاوی بدن فعالتر می گردد.

- سیستم گوارشی، هضم و مبادله مواد در بدن انسان بهتر می شود.

- حرکات روده ها افزایش می یابد.

- برای پیشگیری از یبوست بسیار خوب است.

- سیستم عصبی بدن را راحت تر می کند و سبب آرامش می شود.

- سیستم تنفسی تقویت می گردد.

- دردهای عضلانی و گرفتگی عضلات از بین می رود.

- درد گردن و گیجگاهی از بین می رود.

- سبب پر شدن مغز از اکسیژن می شود.

هر روز این حرکت را انجام دهید برای انجام این حرکت روزانه در مجموع ده دقیقه زمان نیاز است. با صرف ده دقیقه در روز سلامتی خود را تضمین کرده و از فوائد فیزیکی و روحی – روانی بهره مند خواهید شد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 86
تعداد کل آرا: 3218
تعداد کل بازدیدها: 659495

نظرات کاربران

*