رهای از نیش پشه | ده روش ساده برای پیشگیری از نیش پشه

رهای از نیش پشه | ده روش ساده برای پیشگیری از نیش پشه
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/05/12

یکی از مشکلاتی که بسیاری از مدم در فصل تابستان و گرما با آن مواجه هستند مزاحمت حشرات و نیش آنها می باشد، بسیاری از مردم برای رهایی از دست حشرات از حشره کش ها مختلف استفاده می کنند، در حالی که با رعایت اصولی چند می توان به صورت طبیعی از دست حشرات رهایی یافت.

پشه ها به همراه تابستان می آیند و نیش آنها را مانند گرما باید تحمل کرد. محل نیش پشه ها خارش دارد و سبب به وجود آمدن لکه هایی در پوست می شود. بر اساس آمارها، هر ساله یک میلیون نفر به دلیل نیش پشه ها زندگی خود را از دست می دهند. لذا پشه ها در دنیا یکی از حشراتی هستند که بیشتر انسان می کشند. از این رو، برای رهایی از دست پشه های تابستان توصیه های زیر تقدیم شما می شود.

1- لباس های تند رنگ را نپوشید: چرا که پشه ها رنگ های تند را بی خطر حس می کند و جذب آن می شوند. اگر نمی خواهید پشه ها شما را نیش بزنند، به پوشیدن لباس هایی با رنگ سفید و زرد اولویت دهید. رنگ های دوست داشتی این حشرات قرمز و سیاه می باشد.

2- سیر و پیاز دشمن پشه ها می باشند. این آنتی باکتریال های طبیعی برای نیش پشه ها مفید هستند. به محل نیش حشرات پیاز و یا سیر بمالید. زخم ها زودتر خوب خواهند شد. مشخص شده است، افرادی که در طول روز پیاز و سیر مصرف می کنند را پشه نیش نمی زنند.

3- موبایل می تواند شما را از پشه ها محافظت کند. با رشد تکنولوژی، تلفن های موبایلی هم قادر هستند نقش ضد پشه را داشته باشند. متخصصان برخی برنامه هایی را ساخته اند که، آن برنامه ها به آسانی در موبایل قابل استفاده هستند. این برنامه های اجازه نزدیک شدن پشه ها به انسان را نمی دهند

4- اگر باغ دارید از آنجا شروع کنید و یا در خانه خورد گلخانه ایجاد نماید. پشه ها از شما دور خواهند شد. گیاهانی مانند فرنجمشک (Melissa) و پونه سا (Nepeta) دارای خواص ضد پشه می باشد. حشرات به مکان هایی که این گیاهان وجود دارند، نزدیک نمی شوند.

5- اگر پنجره را باز می کنید و می خوابید، دقت داشته باشد، پنجره باز برای پشه ها مانند دعوت نامه می باشد. برای اینکه خود را از این مهمانان محافظت کنید، بر روی پنجره یک استکان سرکه بگذارد. بوی سرکه اجازه نزدیک شدن حشرات را نمی دهد.

رهای از نیش پشه | ده روش ساده برای پیشگیری از نیش پشه

6- در زمان خواب گیاهی وجود دارد که می تواند شما را از حشرات محافظت کند. این گیاه ریحان می باشد. بر روی بالین خود ریحان بگذارد و بخوابید. به این طریق پشه ها شما را نیش نمی زنند.

7- به یک کیسه پلیمری کمی آب بریزید و آن را بر روی چراغ خوابتان بگذارد. منطقه اصلی این روش غیر طبیعی ناحیه دریای سیاه ترکیه می باشد. کیسه پلمیری دارای آب موجب می شود که پشه ها از اتاق درو شوند، البته برای این کار دلیل علمی وجود ندارد.

8- غذاهایی را بخورید که سرشار از ویتامین C می باشند. پشه ها ویتامین C را دوست ندارند. ویتامین C مانع از عرق کردن زیاد انسان می شود. پشه ها بر اساس بوی عرق انسان افراد را پیدا می کنند.

9- در صورتی که وسایل طبیعی ندارید، می توانید بر علیه پشه از مواد شیمیایی استفاده کنید. فراموش نکنید که این موادهایی که هر روز تکرار می شود، دارای ترکیبات شیمایی می باشند. بر اساس عقیده متخصصان به جای استفاده از حشره کش های اسپری بهتر است، از حشره کش های الکتریکی استفاده شود.

10- یکی از مکان هایی که پشه ها دوست دارند، حوض آب راکد می باشد. اگه در محلی که می خوابید که چاله های آب وجود دارد، ابتدا آن را خشک کنید و یا به پنجره های خود توری بگیرید.

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 96
تعداد کل آرا: 3344
تعداد کل بازدیدها: 859868

نظرات کاربران

*