رنگ لباس چه پیغام و معنایی دارد؟

رنگ لباس چه پیغام و معنایی دارد؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/09/05

رنگ ها زندگی امروزه ما را احاطه کرده اند، از رنگ ها علاوه بر زیبایی در موارد دیگر هم استفاده می شود، گاهی برای تمیز کردن و جلوه دادن به چیزی و گاهی برای مراقبت از کالایی از رنگ استفاده می شود، افزون بر این رنگ ها خواص روانی هم دارند و در روانشناسی در مورد تاثیرات و خواص رنگ ها صحبت می شود، هر رنگی می توان تاثیر خاصی داشته باشد و برای روی روان و روح خود شخص و یا اطرافیان تاثیر گذار باشد، اگر می خواهید از خواص و تاثیرات روانی رنگ ها خبردار شوید، بهتر است همراه ما باشید.

در حال حاضر رنگ های که ترند شده و مطرح می باشند، می دانید که معنایی را با خود حمل می کنند. هر رنگی داستان خودش را دارد؛ هر رنگی فرهنگ و حس خودش دارد؛ پس باید رنگ ها را بشناسیم، با آن ها ارتباط برقرار کنیم و از وجود آنها استفاده کنیم؛ این دقیقا یعنی روانشناسی رنگ ها! به عبارتی با روانشناسی رنگها، فرد می‌تواند وضعیت روحی و ضمیر ناخودآگاه خویش بهتر را بشناسد و همچنین بر اطرافیان خود تاثیر بگذارد. اگر می خواهید روحیه خود را تغییر بدهید و یا با پوشش خود بر روی اطرافیان خود تاثیر بگذارید، پس این مطلب را مطالعه کنید.

- رنگ قرمز: برای با اعتماد به نفس دیده شدن

رنگ براق و پر رنگ قرمز یکی از رنگ های ایده آل و محبوب می باشد، اگر می خواهید قوی، با انرژی و خیره کننده به نظر برسید، لازم است لباس قرمز رنگ را انتخاب کنید.

- رنگ زرد: برای احساس خوشبختی

بر اساس تحقیقاتی که انجام شده، این رنگ فشار خون و نبض را بهتر می کند، و به انسان احساس خوشبختی می دهد، این رنگ همچنین از رنگ های گرم و امید بخش می باشد، اگر نیاز دارید که خوشبخت بشوید، می تواند یک لباس زرد رنگ بپوشید.

- رنگ سبز: برای ثروتمند دیده شدن

رنگ سبز یکی از رنگ هایی می باشد که در 70 سال گذشته در فصل پاییز یکی از رنگ های محبوب بوده است، رنگ سبز زمردی یکی از سبزهای خوب و اثر گذار می باشد. رنگ سبز زمرد نماد و سمبل ثروت می باشد، اگر می خواهید از خودتان یک تصویر ثروتمند ایجاد کنید، رنگ سبز زمردی از رنگ های مناسب می باشد.

- رنگ صورتی کم رنگ: برای صمیمی دیده شدن

رنگ صورتی کم رنگ در سال 2000 رنگ غالب و رنگ سال بوده، این رنگ می تواند شما را مانند یک دختر جوان نشان دهد، رنگ صورت را هم می توانید صورتی تند و کم رنگ پیدا کنید. با رنگ صورتی زیبا دیده می شوید، و علاوه بر این با این رنگ صمیمت بیشتری احساس می کنید.

- رنگ آبی: برای احساس سکوت

همه می دانند که رنگ آبی رنگ اسمان و رنگ آب می باشد. به همین دلیل مورد تعجب نیست که رنگ آبی موجب آرامش می شود، با این حال رنگ آبی می تواند به انسان احساس اعتماد به نفس هم دهد، اگر برای ملاقات کاری می روید، و یا نیاز است که رضایت یک مشتری سخت پسند را بدست آورید، می توانید از لباس رنگ آبی استفاده کنید.

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 84
تعداد کل آرا: 3153
تعداد کل بازدیدها: 490181

نظرات کاربران

*