رفع و ازبین بردن بوی سیر از دهان و دست ها

رفع و ازبین بردن بوی سیر از دهان و دست ها

سیر یکی از گیاهانی است که خواص بسیاری دارد و مصرف روزانه آن نیز توصیه شده است. سیر منبع غنی از منیزیم، ویتامین ب6 و ویتامین سی و سلنیوم است. همچنین یک آنتی بیوتیک و ضد التهاب و آنتی باکتریال قوی است. اما مصرف سیر برای بسیاری به دلیل بوی بد آن که در دهان و همچنین بواسطه دست زدن در دست ها ایجاد می کند، دشوار است و بسیاری تنها به این دلیل به سراغ آن نمی روند. در این مقاله چند راهکار خانگی برای رفع و از بین بردن بوی سیر از دهان و دست ها آورده می شود.

سیب: روش اول برای از بین بردن بوی بد سیر استفاده از سیب بعد از خوردن سیر است. سیب به واسطه آنزیم های اکسید کننده ای که دارد خنثی کنند بوی سیر از دهان و مجاری گوارشی شما می باشد.

شیر: شیر نیز ماده غذایی دیگری است که خنثی کننده بوی بد سیر می باشد. تحقیقات نشان داده اند که استفاده از شیر بعد از مصرف سیر یا غذایی که سیر دارد می تواند بوی بد سیر در مجرای گوارشی و دهان را از بین ببرد. این تحقیقات نشان داده اند که شیرهای پرچرب در از بین بردن این بوی بد عملکرد بهتری دارند.

نعنا: برگ های نعنا نیز یک خنثی کننده و از بین برنده خوب برای بوی بد سیر است. کلروفیل موجود در نعنا رفع کننده بوی بد ناشی از سیر است. در واقع مواد دارای خاصیت ضدعفونی کننده موجود در نعنا عامل رفع بوی بد ناشی از باکتری های تولید شده توسط سیر است. خوردن برگ نعنا بعد از خوردن سیر یا نوشیدن چای نعنا می تواند در از بین بردن بوی بد سیر موثر باشد. همچنین اگر بوی بد سیر بر روی دست های شما وجود دارد می توانید برگه های نعنا را سابیده و بر روی دست هایتان بمالید تا بوی بد سیر را خنثی کند.

جعفری: جعفری نیز دیگر گیاهی است که تاثیر مشابه نعنا دارد و همانند نعنا می توانید جعفری را هم با خوردن و نوشیدن چای و هم با مالیدن روی دستانتان به منظور رفع و از بین بردن بوی سیر استفاده کنید.

وسایل استیلی: شاید عجیب به نظر رسد اما استفاده از وسایل استیلی(از جنس استیل) می تواند در از بین بردن بوی سیر موثر باشد. برای رفع بوی سیر از دست ها می توانید یک وسیله فلزی مانند قاشق، چنگال یا حتی قوری را بر روی دست هایتان بمالید. مالیدن این اجسام استیلی بر روی پوست سبب می شود که اتم های آهن دو الکترون جذب کنند و سپس این اتم ها با روغن موجود در پوست واکنش نشان دهند و سبب شوند که تجزیه گردند که متعاقبا منجر به خنثی شدن بوی سیر می شود. برای بوی سیر در دهان نیز شما می توانید از یک قاشق یا چنگال استیل استفاده کرده و آن را برای مدتی در دهان تان بمالید.

لیمو: گزینه دیگر برای از بین بردن بوی سیر استفاده از لیمو یا مرکباتی که اسید سیتریک دارند است. اسید سیتریک آنزیم های تولید شده تسوط سیر را خنثی کرده و منجر به از بین رفتن بوی سیر در دهان می شود. همچنین به دلیل کم کردن پی اچ(pH) پوست سبب می شود که ترکیبات تولید کننده بو در بدن نمانند. بدین منظور می توانید خود لیمو را استفاده کنید و یا چای و ترکیب آن با آب را به منظور رفع بوی سیر استفاده کنید. برای دست ها هم می توانید گوشت لیمو یا پوست لیمو را بر روی دست هایتان بمالید تا بوی سیر از بین رود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 173
تعداد کل آرا: 2575
تعداد کل بازدیدها: 626804


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)