رفع مشکل جدا شدن حروف فارسی در فتوشاپ

رفع مشکل جدا شدن حروف فارسی در فتوشاپ
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/07/25

اکنون در این مقاله می خواهیم روش حل مشکل جدا شدن حروف فارسی در فوتوشاپ (نسخه ی CC 2015) را مرور کنیم

رفع مشکل جدا شدن حروف فارسی در فتوشاپ

نرم افزار ادوبی فوتوشاپ را می توان قدرتمندترین نرم افزار در زمینه ویرایش تصاویر در جهان نامید. این نرم افزار دارای قابلیت های فراوانی در زمینه ی ادیت و دستکاری عکس است که از آن جمله می توان به افکت ها، تنظیمات روشنایی، ادغام چند عکس، طراحی تصاویر جدید و... اشاره کرد.

یکی از توانایی های فوتوشاپ که کاربرد زیادی نیز در بین کاربران تازه کار این نرم افزار دارد، امکان افزودن متن و نوشته (Text) بر روی تصاویر است. فوتوشاپ به طور پیش فرض از اکثر زبان های دنیا برای نوشتن پشتیبانی می کند اما همه ی آن ها به صورت پیش فرض "فعال" نیستند.

اگر تاکنون سعی کرده باشید که در داخل Photoshop، متنی فارسی را تایپ کنید، متوجه خواهید شد که این نرم افزار نمی تواند حروف فارسی را به طور صحیح نمایش دهد و حروف فارسی کلمات را به صورت جدا از هم نمایش می دهد. برای نمونه، کلمه ی "سلام" در این برنامه به صورت "م­ا­ل­س" نمایش داده خواهد شد:

اکنون در این مقاله می خواهیم روش حل مشکل جدا شدن حروف فارسی در فوتوشاپ (نسخه ی CC 2015) را مرور کنیم.

همانطور که گفته شد، فوتوشاپ به طور پیش فرض از اکثر زبان های دنیا برای نوشتن پشتیبانی می کند اما برخی از این زبان ها فعال نیستند. زبان فارسی نیز یکی از زبان هایی است که برای نمایش درست آن در فتوشاپ، باید ابتدا آن را فعال کنید. برای فعال کردن زبان فارسی در فوتوشاپ، مراحل زیر را دنبال کنید:

ابتدا به بخش تنظیمات فتوشاپ بروید. برای اینکار، در صفحه ی اصلی برنامه بر روی سربرگ Edit  کلیک کرده و سپس در انتهای لیست، گزینه ی  Preferences  و سپس  General  را انتخاب کنید.

 

Edit  -->  Preferences  -->  General

 

همچنین، برای دسترسی سریع تر به منوی تنظیمات فوتوشاپ، می توانید کلیدهای  Ctrl + K  را همزمان فشار دهید.

 

 

پس از باز شدن پنجره ی تنظیمات، از سمت چپ گزینه ی Type  را انتخاب کنید.

 

در اینجا با دو بخش رو به رو می شوید. از داخل بخش سمت راست یعنی Choose Text Engine Options  ، گزینه ی  Middle Eastern and South Asian  را انتخاب کنید. سپس بر روی گزینه ی OK کلیک کنید.

 

 

اکنون می بایست نرم افزار فتوشاپ را ریستارت کنید. یک بار از آن خارج شده و مجدداً آن را اجرا کنید تا تغییرات اعمال شده را مشاهده کنید.

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 3.2
مجموع آرا: 5

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 11
تعداد کل نظرات : 6
تعداد کل آرا: 140
تعداد کل بازدیدها: 27824

نظرات کاربران

*