رختخواب های سفید را در هفته باید چند با تعویض کرد؟ نظافت رختخواب باید چگونه باشد؟

رختخواب های سفید را در هفته باید چند با تعویض کرد؟ نظافت رختخواب باید چگونه باشد؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/09/05

رخت خواب انسان بر روی سلامتی وی تاثیر مستقیمی دارند، و رعایت بهداشت و اصول بهداشتی در مورد رخت خواب ها بسیار مفید است، همه رنگ های رخت خوابنیاز به مراقبت و حفظ بهداشت دارد، ولی کسانی که از رخت خواب سفید استفاده می کنند، باید بیشتر مراقبت بهداشتی کنند، چرا این رنگ سفید رخت خواب ها در مقایسه با بیشتر رنگ ها به رشد باکتری ها و میکروب ها کمک می کند، بر اساس نظر میکروب شناسان، رخت خواب های سفید به مراقبت منظم و دقیق نیاز دارند.

 در تحقیقات میکروب شناسی آشکار شده است که، تعویض کردن رخت خواب ها دیر به دیر موجب افزایش ریسک ابتلا به بیماری هایی مانند آسم، التهابات پوستی، آلرژی و یا بیماری های پوست و مو می شود.

بر اساس نتایج این تحقیق دلیل ایجاد این بیماری ها میکروب هایی می باشد که به سرعت در محیط نم دار، گرم و سفید رخت خواب تکثیر می شوند. قارچ ها و باکتری های میکروسکوپی از جمله آنها هستند.

روی بدن همه انسان ها، انواع و اقسام میکروب ها و باکتری ها وجود دارند، که یکی از مناسب ترین مکان برای رشد آنها رختخواب می باشد. چرا که در این محل رطوبت، کافی وجود دارد که باکتری ها و میکروب ها در آن می توانند زندگی کنند. و زمانی که رختخواب ها را زود به زود عوص نکنید، این باکتری ها و میکروب ها زمان آن را پیدا خواهند کرد که وارد بدن انسان شوند. و یا اینکه طی شب میلیون ها سلولو مرده از بدن انسان می ریزد، و این سول های مرده می تواند در رختخواب شما اشیانه کند، این سول های منبع غذایی مناسب برای برخی میکروب ها و مات ها می باشند، و منجر به حساسیت پوستی در انسان می تواند شود.

بر اساس نظریات دانشمندان، لازم است روش و طریقه تعویض رخت خواب های سفید این گونه باشد:

- رو بالشتی ها: هفته ای دو بار؛

- رو تختی: هفته ای یکبار؛

- روکش لحاف: یک هفته در میان؛

به دلایل مختلف باید رخت خواب های سفید را تند تند تعویض کرد. برای مثال، در موقع سرماخوردگی، آنفولانزا و ... باید رخت خواب های سفید را هر روز عوض کرد. از این رو، متخصصان توصیه نمی کنند که رختخواب ها دیر به دیر عوض شوند.

اگر کمی دقت و توجه داشته باشیم، متوجه می شویم، که ما حدود یک سوم از زندگی خود را در رختخواب می گذرانیم، و گاهی عادت داریم در رختخواب خوراکی بخوریم، یا فیلم ببینیم و یا کتاب بخوانیم که در چنین مواقعی باید به مراتب بیشتر بر نظافت و تمیزی رختخواب توجه داشته باشیم.

تمیز نگه داشتن رختخواب نه تنها باعث خوشبو شدن و پاکیزه ماندن آنها می‌شود بلکه به شما این آرامش خیال را می‌دهد که از ورود میهمان ناخوانده به بستر خود پیشگیری می‌کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 72
تعداد کل آرا: 3059
تعداد کل بازدیدها: 302974

نظرات کاربران

*