ربات جدا کننده زباله | جزییات رباتی که زباله ها را با لمس تفکیک می کند

ربات جدا کننده زباله | جزییات رباتی که زباله ها را با لمس تفکیک می کند
تاریخ انتشار : به روز رسانی :

اگر تا به حال به ژاپن زندگی کرده اید و یا به ژاپن بوده اید، ممکن است متوجه شوید که سیستم بازیافت در کشور چقدر مشخص است، اما به طور عمده، افرادی که در آنجا زندگی می کنند و یا در آنجا زندگی می کنند، با سیستم آشنا هستند و این طبیعت بیشتر یا کمتر دوم است. برای کسانی که از کشورهایی نیستند که مجددا بازیافت می کنند، ورود به عادت می تواند گیج کننده باشد. 

با این حال، به نظر می رسد که محققان در CSAIL MIT یک ربات را ایجاد کرده اند که می تواند فرایند بازیافت را برای همه آسان تر کند. روبات، RoCycle نامگذاری شده، دارای توانایی منحصر به فردی است که قادر به شناسایی مواد ضایعات به سادگی با «دست زدن» آن است. این بدان معنی است که قادر خواهد بود بگوید چه چیزی از یک ماده ساخته شده است و براساس آن مرتب شده است، در نتیجه صرفه جویی در وقت و تلاش نیروهای انسانی را از انجام آن به صورت دستی.

این کار با استفاده از یک سنسور کششی انجام می شود که اندازه ابعاد را اندازه گیری می کند و سپس با استفاده از دو سنسور فشار که کمک می کند تا چگونگی فشردن یک شی را تعیین کند. بر این اساس، پس از آن می توانید بگویید که آیا یک شی کاغذ، پلاستیک یا حتی فلز است. این یک ایده خوب است، اما در شکل فعلی آن، به نظر می رسد که بتواند بهبود یابد.

این به این دلیل است که در هنگام مرتب سازی موارد در یک تسمه نقاله و صحت آن حدود 85٪ زمانی که اشیاء ثابت هستند فقط دقت حدود 63٪ است، به این معنی که احتمالا در برنامه کاربردی دنیای واقعی مفید نخواهد بود، بلکه با این وجود شروع خوبی است.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 81
تعداد کل نظرات : 17
تعداد کل آرا: 146
تعداد کل بازدیدها: 98394

نظرات کاربران

*