رایحه درمانی چیست؟ کدام عطرها و رایحه ها آرام بخش و خوشحال کننده هستند؟

رایحه درمانی چیست؟ کدام عطرها و رایحه ها آرام بخش و خوشحال کننده هستند؟

بسیاری از مردم در دنیا معاصر، دچار روزمرگی شده و به زندگی ماشینی رو می آورند، در این افراد دیگر حس و حال زندگی کردن وجود ندارد و به نوعی که زندگی برایشان بی هدف می شود، صبح ها دوست ندارند از رخت خواب بیرون بیایدن و تمایلی به شروع روز خود ندارند. اگر هم روز خود را شروع می کنند بسیار بی انرژی و بی حال هستند. خیلی از مردم در این شرایط به قرص های ارامبخش و یا دکتر و روانشناسان مراجعه می کنند، در حالی که برای برخی ممکن است امکان مراجعه به روانشناس و دکتر وجود نداشته باشد، از این رو، ما به شما توصیه می کنیم تا این مطلب را مطالعه کنید، تا بتوانید زندگی ارام و خوشی داشته باشید.

برای آرام کردن مغز راه های زیادی وجود دارد، یکی از این راه استفاده از رایحه درمانی(Aromatherapy)، یعنی معالجه با عطر می باشد.  

تحقیقات مختلف، تاثیر عطرها را بر روی مغز انسان به اثبات رسانده اند. شما هم برای اینکه مغزتان آرام شود، می توانید از این عطرها استفاده کنید:

1- دارچین:

یکی از گیاهانی که تاثیر فوق العاده برای آرامش انسان دارد، گل دارچین است، هم عطر آن و هم چای آن برای انسان انرژی مثبت زیادی فراهم می کند.

2- یاس بنفش:

گل یاس بنفش خواص آرام بخش دارد. برای استفاده از خواص آرام بخش این گل، لازم است قبل از خواب از گل برگ های یاس بنفش بر روی بالشتتان بگذارید، این کار موجب می شود که خواب بسیار راحتی داشته باشید.

3- مرکبات:

عطر خوش مرکبات حال و روحیه انسان را خوب می کند، و همچنین موجب کاهش استرس می شود، اگر صبح ها احساس خستگی و بی حوصلگی می کنید، و همچنین تمایلی به شروع روز خود ندارید، در آن موقع به جای خوردن یک فنجان قهوه، یک لیوان آب پرتغال بخورید.

4- وانیل:

وانیل از زمان های قدیم، به عنوان ماده ای برای ایجاد حس خوشبختی و سرزندگی در انسان و همچنین کمکی برای داشتن حال خوب شناخته می شده است. عطر وانیل به انسان حس راحتی می دهد.

5- گل محمدی:

عطر این گل، طبیعی ترین و بهترین ماده ضد افسردگی می باشد، عطر گل محمدی حال انسان را خوب می کند و همچنین سر درد را نیز کاهش می دهد.

برای رهایی از بی حالی و بی حوصلگی و حتی افسردگی نیاز نیست که حتما به داروهای شیمیایی و پزشکان و روانشناسان مراجعه کرد. با استفاده از رایحه گیاهان و گل های گفته شده در این مطلب می توانید خوش و سرحال زندگی کنید. پس از امروز شروع به استفاده از رایحه خوش این گل و ها و گیاهان کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 250
تعداد کل نظرات : 22
تعداد کل آرا: 302
تعداد کل بازدیدها: 6213


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)