راه و روش های افزایش بازدید از وب سایت

راه و روش های افزایش بازدید از وب سایت
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/07/13

قطعا هرکه وبسایتی را راه اندازی می کند، به دنبال دیده شدن و افزایش بازدید از وبسایت(website) خود است. راه ها و روش های افزایش بازدید از وبسایت زیاد است و مطالب بسیاری در این خصوص نوشته شده اند، در زیر سعی می شود بطور خلاصه و مفید برخی از نکات مربوط به راه ها و روش های افزایش بازدیدکنندگان از یک وبسایت ذکر شوند.

راه ها و مسیرهای افزایش بازدید از یک وبسایت را می توان از دو مسیر بهبود سئو یعنی دیده شدن در موتورهای جستجو و هم ویژگی های رابط کاربری(UI) و تجربه کاربری(UX) فرد تعریف کرد. از لحاظ سئو نکاتی در مقاله https://goo.gl/yiTZ9b در وبسایت چگانه ذکر شده است که خود در دو بعد قابلیت های مربوط به برنامه نویسی و کد نویسی وبسایت و همچنین ویژگیهای های مربوط به تهیه و تولید محتوا تعریف کرد که منجر به افزایش تعداد کاربران و بازدیدکنندگان مستقیم وبسایت شما می شوند. این موارد را می توان جزء موارد بهینه شده برای وبسایت شما دانست، علاوه بر آن شما باید با توجه و استفاده از وبسایت های دیگر و شبکه های اجتماعی به افزایش بازدید از وبسایت تان کمک کنید که در زیر برخی از راه های افزایش بازدیدکنندگان از این طریق توضیح داده می شوند.

افزایش بازدید وب سایت از طریق دیگر سایت ها

در یک جمله می توان گفت که شما باید از امکاناتی که دیگر وبسایت ها در اختیار شما قرار می دهند، برای قرار دادن لینک و ارجاع دادن به وبسایت خود استفاده کنید. راه های زیر را می توانید به منظور زیر مورد استفاده قرار دهید.

در دیگر وبسایت ها به عنوان نویسنده فعال باشید: این کار این مزیت را دارد که اگر مطلب نوشته شده توسط شما در آن وبسایت که به همراه لینک وبسایت خودتان است، خوب باشد، می تواند کاربران آن وبسایت را به وبسایت شما روانه کند. ضمن اینکه این کار نشان دهنده این است که شما یک نویسنده حرفه ای خواهید بود.

در تالارهای گفتگو/ فروم(forum) ها و سایت های پرسش و پاسخ(Q&A) عضو شوید: شما اگر در زمینه خودتان دانش وتخصص دارید می توانید در چنین وبسایت هایی عضو شوید و به پرسش ها و نظرات دیگران پاسخ دهید و لینک وبسایت خود را به عنوان معرفی یا اگر مرتبط است به عنوان یک منبع برای مطالعه بیشتر قرار دهید. اگر فعالیت و پاسخ های شما در چنین وبسایت هایی حرفه ای باشد می تواند منبع خوبی برای روانه شدن کاربران این وبسایت ها به وبسایت شما باشد.

روش دیگر استفاده از دایرکتوری(Directory) است: دایرکتوری ها در واقع مرجعی برای ثبت وبسایت ها هستند که شما می توانید در آنجا لینک وبسایت خود را قرار دهید تا علاقه مندان به موضوع وبسایت شما با کلیک بر روی لینک سایت شما وارد وبسایت شما گردند.

راهکار دیگر برای افزایش بازدید وبسایت از طریق دیگر وبسایت ها تبلیغات است. البته این کار هزینه بر است و بستگی به بودجه شما دارد. استفاده از روش های تبلیغات بنری، تبلیغات محتوایی یا محتوای حمایت شده از جمله راه های افزایش بازدید از وبسایت شماست.

افزایش بازدید از طریق شبکه های اجتماعی و نرم افزارهای پیام رسان

استفاده از شبکه های اجتماعی برای افزایش بازدید یک وبسایت به روش استفاده از دیگر وبسایت ها شباهت دارد.

شما می توانید از شبکه های اجتماعی جهانی مانند فیسبوک، توییتر، لینکدین(Linkedin) پینترست(Pinterest)، اینستاگرام و غیره و همچنین نرم افزارها/اپلیکیشن های پیام رسان که معروفترین آنها در ایران تلگرام است به منظور افزایش بازدید از وبسایت تان استفاده کنید.

مزیت استفاده از شبکه های اجتماعی این است که معمولا دوستان و همکاران شما که موضوعات مورد علاقه مشترکی با شما دارند در آنجا عضو هستند. ضمن اینکه بسیاری از این شبکه های اجتماعی قابلیت معرفی و نشان دادن کاربران یا صفحاتی که موضوع مشترکی با پیام/پست های شما را دارند، می باشند که این می تواند یک مزیت برای شما محسوب شود. در واقع شما با قراردادن یک پست/پیام در شبکه های اجتماعی و لینک دادن به وبسایت خود، علاقه مندان به آن موضوع را به وبسایت خود جذب کرده و سبب افزایش بازدید از وب سایت تان شده اید.

انتشار/اشتراک گذاری دوباره یک مطلب/پست در شبکه های اجتماعی: نکته مهمی که در استفاده از شبکه های اجتماعی به منظور افزایش بازدیدگنندگان وبسایت تان باید در نظر بگیرید، این است که سعی کنید که یک مطلب/پست را بعد از مدتی دوباره منتشر کنید و یا اگر مطالب یا پست های مشابه دارید، آنها را در این شبکه های اجتماعی منتشر کنید. تکرار یک مطلب/پست این فرصت را به بازدیدکنندگان وبسایت شما می دهد که شانس بازدید از آن مطلب و متعاقبا وبسایت شما را داشته باشند-چون در بسیاری از این شبکه های اجتماعی شما با قراردادن پست جدید پست/مطالب قدیمی تر در معرض نمایش نیستند و شاید عده ای از مخاطبان شما آن پست های قدیمی تر را مشاهده نکرده باشند.

سایت های Social Bookmarking  هم نوعی از شبکه های اجتماعی هستند با این تفاوت که کاربران میتوانند پست ها و لینک های مورد علاقه خود را در اختیار دیگران نیز قرار بدهند. مشهورترین این نوع وبسایت ها در دنیا وبسایت های Digg.com و Reddit.com هستند و در ایران نیز وبسایت بالاترین کارکردی مشابه آن دارد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 3
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 261
تعداد کل نظرات : 116
تعداد کل آرا: 1392
تعداد کل بازدیدها: 382578

نظرات کاربران

*
a
agahi90 ( 2017-10-05 17:21:12 )
با سلام مثل همیشه فوق العاده بودید درود به شما بخاطر مطالب دست اول و داغ سایت پر محتوا و زیبایی دارید به ما هم سر بزنید http://Agahi90.ir رسانه آگهی90 با سپاسی بیکران