راه های درمان آلرژی | چگونه از آلرژی پیشگیری کنیم؟

راه های درمان آلرژی | چگونه از آلرژی پیشگیری کنیم؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/12/08

راه های درمان آلرژی چیست؟ چگونه از آلرژی پیشگیری کنیم؟

بهترین راه برای جلوگیری از آلرژی این است که از هر چیزی که باعث تحریک و واکنش بدن میشود اجتناب کنیم .  این کار کاملا مقدور نیست و گزینه های مختلفی برای درمان آن وجود دارد :    

درمان دارویی:

اغلب شامل داروهایی نظیر آنتی هیستامین ها ، لوراتادین ، سیتیریزین و ... میباشد که برای کنترل علائم آلرژی مورد استفاده قرار میگیرند . و بدون توجه به شدت آلرژی شما ، با نسخه یا بدون نسخه میتوان آن ها را تهیه نمود .

 

  • داروهای آلرژی عبارتند از : آنتی هیستامین ها ، کورتیکواستروئیدها ، کرومولین سدیم ، دکونژستان ها ، لکوترین و ...  

 

  • درمان از طریق ایمونوتراپی : بسیاری از مردم این روش را برای کنترل و بهبودی آلرژی خود انتخاب میکنند .  در این روش ، طی چند هفته ، مقداری از آلرژن را به بدن فرد تزریق میکنند و مقدار این آلرژن را در هر تزریق بیشتر میکنند . ایمونوتراپی میتواند از بروز علائم آلرژی جلوگیری کند و به مرور زمان بدن فرد واکنشی ناچیز از خود نشان میدهد یا اصلا واکنشی نشان نمیدهد .   

 

  • اپینفرین ضروری اگر به حساسیتی شدید و تهدید کننده زندگی مبتلا هستید ، باید داروهای اورژانسی خود را همیشه با خود حمل کنید . این داروها شامل اپی نفرین یا اپی پین میباشد . این دارو برای واکنش های آلرژیک شدید به نیش حشرات ، یا سایر موارد آلرژی زا بکار میرود .  

 

  • درمان های مکمل و گیاهی بسیاری از درمان های طبیعی و مکمل هایی برای آلرژی به بازار عرضه میشوند . ولی قبل از اینکه آنها را امتحان کنید ، حتما با پزشک خود مشورت کنید ، زیرا برخی از این داروها ، ممکن است خود حاوی آلرژن باشند .جلوگیری از علائم آلرژی

راه های درمان آلرژی , چگونه از آلرژی پیشگیری کنیم؟,آلرژی,داروهای آلرژی  

هیچ راه قطعی برای جلوگیری از آلرژی وجود ندارد ، اما راه هایی برای جلوگیری از بروز علائم آن وجود دارد .

بهترین راه برای جلوگیری از علائم آلرژی ، این است که در معرض آلرژن ها قرار نگیرید . اجتناب ، از موثرترین راه های جلوگیری از علائم آلرژی ، خصوصا آلرژی غذایی است . 
شما میتوانید از طریق یک رژیم حذفی علت آلرژی غذایی خود را پیدا کنید ، و به راحتی از آن دوری کنید . 

هنگام خوردن یک غذا ، مواد تشکیل دهنده آن را از روی برچسب بخوانید ، یا در مورد محتویات آن سوال کنید .

از آلرژی های فصلی و تماسی هم میتوان دوری کرد . به عنوان مثال اگر شما به گرد و غبار حساسیت دارید ، میتوانید با نصب فیلتر های مناسب در منزل ، میزان گرد و غبار را کاهش دهید . و به طورمنظم خانه خود را گردگیری کنید تا گرد و غبار زیاد نشود .   انجام تست آلرژی به شما در پیدا کردن علل آلرژی کمک میکند . و با دانستن آنها ، میتوانید راحت تر از بوجود آمودنشان جلوگیری کنید .

 

  زندگی کردن به همراه آلرژی

راه های درمان آلرژی , چگونه از آلرژی پیشگیری کنیم؟,آلرژی,داروهای آلرژی

آلرژی یک مشکل رایج است و عواقب خطرناکی برای اکثر مردم ندارد .

افرادی که در معرض خطر شوک آنافیلاکسی هستند ، میتوانند یاد بگیرند که چطور آلرژی خود را مدیریت کنند و در شرایط اضطراری چه کاری انجام دهند . بیشتر آلرژی ها با اجتناب ، مصرف دارو و تغییر در شیوه ی زندگی  قابل کنترل هستند . مشورت وهمکاری با یک پزشک متخصص آلرژی میتواند به کاهش عوارض کمک کرده و زندگی را لذت بخش تر کند . 

 

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 5
تعداد کل نظرات : 0
تعداد کل آرا: 8
تعداد کل بازدیدها: 1912

نظرات کاربران

*